2017-05-12 21:48:19
1. lige doğru ilk maçlar

Erzurumspor-Amed Sportif: 

İlk maçlar bugün yapıldı.

Rövanş karşılaşmaları ise salı günü oynanacak. Bu eşleşmede önceden de söylediğim gibi net favorim Erzurumspor.

Amed yine Sivas Belediye maçlarında olduğu gibi defans ağırlıklı oynamaya çalıştı ama unuttukları bir şey var Erzurumspor bir Sivas Belediye değil.

Eslem, Ferit, Nobre gibi isimler varken illa ki gol yersin. Nitekim golü atan oyuncu da aynı zamanda maç içerisinde penaltı da kaçıran Nobre oldu. Zaten penaltı atışı gol olsaydı daha doğrusu skor 2-0 bitseydi Dadaşlar bence ilk maçtan işi bitirecekti.

Amed cephesine bakacak olursak hala son haftaya kadar verdikleri şampiyonluk mücadelesinin etkisinden kurtulamamışlar. Play Offlarda üçüncü maçlar oynanıyor ve hala oyunları iyi değil. Gol atamadan turu geçemezsin ! Üretkenlik çok az.

Salı günü kendi saha ve seyircileri önünde olağanüstü oynamaları şart. Ben her anlamda iki takımı tartının kefesine koyduğumda ağır basan tarafın Erzurumspor olduğunu söyleyebilirim! Skor avantajıyla Diyarbakıra gidecek olan Erzurumsporun, Amed deplasmanında da kendisine turu getirecek skoru alacağını düşünüyorum.

Bence finalde Mavi Beyazlı renkleri göreceğiz.

Kastamonuspor-Gümüşhanespor: 

Açıkçası iki iyi takımın, iki iyi teknik direktörün ve iki iyi oynayan takımların mücadelesinde testiden birisinin kırılacak olması bir futbolsever olarak beni üzüyor.

Evet Adanasporun yeri bende ve hepimizde zaten her zaman çok ayrı, o farklı bir konu hatta bu dört takımdan birisi seneye aynı ligde mücadele edeceğimiz için bizim rakibimiz olacak.

Ama futbolda günü yaşamayı seviyorum. Sene boyunca bu iki takım da izlerken bana keyif verdi.

Hatta özellikle Kastamonu ve Kastamonuspor ile hiçbir bağım olmamasına rağmen sempatimi kazanmalarına neden oldular.

Gelelim bugünkü karşılaşmaya... Son yazımda söylediğim gibi maç uzun süre 0-0 gitti. İki takım da 60 dakika boyunca birbirlerini tarttılar. Son yarım saat içerisinde ise risk almaya başladılar.

Menemen maçında yıldızlaşan Rıdvan Koçak ve Zahit Fındık ın golleriyle bir anda skoru 0-2 ye getiren Gümüşhane, acaba ilk turdan mı işi bitirecek derken Şerife Bacının Torunları müthiş bir geri dönüş sergiledi ve maçı 2-2 ye getirmeyi bildiler.

Hatta son dakikalarda iki takım da üçüncü golü de bulabilirlerdi. Sonuç olarak son yarım saati heyecanı had safhada olan güzel bir maçtı. Salı günkü rövanş mücadelesinde Gümüşhane biraz daha avantajlı gibi görünüyor ama yine kora kor bir mücadele olacak.

Açıkçası hiçbir tahminim yok bu eşleşme ile ilgili.

Hak edenin finale çıkması dileğiyle.

İsmail EYRİPARMAK

Yazar: Editor