2020-09-08 09:05:57
2020-2021 giriş

Heyecan veren bir kadro;

Kaleci ligin için oldukça iyi, ayaklarını kullanmasa da Goran Sağbek Furkan; geçen sezon 2. yarı pek zaman almasa da son 2 sezondur şampiyonluğu oynayan, şampiyon olan Hatay takımın sağbeki.

Stoperler bu ligde ilk 6 için biraz düşündürücü açıkçası. Cenk izlemesi zevkli olduğu kadar içinde kapalı kutu. Henüz 19 yaşında, KK yemeye çok açık. Zamanlama konusunda başarın sağlarsa büyük oyuncu olacak.

Müzmin sakat Diniz gidici.

İhsan sakatlıktan çıktı. Ağır bir operasyon sonrası toplaması için zaman da vardı. Karakter olarak gerçekten takımı birleştirici rolü var. Evren şimdilik en iyi stoperimiz. Geçen sezon son zamanlarda forma şansı bulup iyi mücadele edebilenlerdendi. Gelince göreceğimiz 1-2 savunmacı olacak gibi.

Orta saha eleman sayımız fazla olmasına rağmen yetenekleri sınırlı. Favorim Bagayoko. Fizik olarak her geçen gün çalışıyor. İlk geldiğindeki görüntüsü ile şu anda inanılmaz gelişimi var. (Fiziksel olarak) Oyununa da yansıtacağı ümidini taşıyorum.

Tevfik çalışkanlığı ile o da ön plana çıkarken daha fazlasını yapmaya mecbur isimlerden. Gidiş gelişi bunun en büyük nedeni.

Sami sol ayaklarından o sorumlu. Ne yardan geçiliyor ne serden.

Nereye giderse gitsin 11 yapamasa da dönüp dolaşıp ADANASPORa geliyor. Bu forma altında başarılı olmak zorunda.

Uğur geçen sezon devre arasında takıma katıldı. İçinde bulunduğumuz buhrandan için fark etmemiş olmakta en çok katkı koyan oyunculardandı.

Yetenekleri ile defansif yönü ile iş yapabilir ve oyunun iki yönünü oynama potansiyeli var. Şansımız aynı karakterlerdi orta sahaların çalışkan olmaları Tevfik, Bagayoko , Sami ve Ugur.

Ömer Çiçek; alt ligden gelen ve play offta oynadığı oyun ile üst lige çıkmayı hak ediyordu.

Çalışkan olması ve ofansa katkısı alt lig için fazla olsa da bu ligde yapacaklarını göreceğiz. Muhtemelen yedekten oyuna girip hareket getirecektir.

Umut Sözen En büyük sorunu istikrar ve kariyerinin düşüşü geçmesi sorun gibi. Devre arasında geldiğinde daha iyisini beklediğimiz söylersek yanılmış olmayız. Ne yazık ki güçsüz görüntüsü ile bizleri yanılttı. 24-25 kişilik bir kadro da iyi bir alternatif olmam için kendine bakıp, güçlenmesi gerekli.

Ismail Ryan Her iki ayağını da kullanabiliyor. Hem ofansif orta saha hem de kanatlarda oynayıp skora katkı koyabilecek potansiyeli var.

Diri bir orta sahada rakip savunma için tehlike olabilecekken TFF 1. Lig gibi sert bir ligde orta sahayı sayısal olarak eksik bırakmazsa faydalı olacaktır.

Arkası Yarın

Ahmet Gültekin

Yazar: Editor