2017-03-09 16:18:10
2 B beyaz grup 2017

*Bundan birkaç hafta önce Kırmızı Grupla ilgili kısa bir değerlendirmede bulunmuştum.

Yarış Gümüşhane ile Ankaragücü arasında kıyasıya devam ediyor. Bakalım sezon sonu gülen taraf kim olacak...

Tabi Kırmızı Grupla ilgili değerlendirme yaptıktan sonra Beyaz Grupta bazı dostlar takımları hakkında da analiz istediler.

Ben de onların isteklerini kırmadım.

Şimdi takımlara geçelim...

*İstanbulspor: Son 11 haftada 8 galibiyet alan Boğalar, şampiyonluğa doğru ilerliyor.  Herhangi bir rehavete girmezlerse mutlu son onları bekliyor bence. Ayrıca futbolun pahalı transferlerle oynanmadığını herkese gösterdiler. Yalçın Koşukavak Hocama ve öğrencilerine tebrikler...

*Erzurumspor: Potansiyeli bakımından grupta rakipsiz. Sezona da net şekilde favori olarak girdiler. Ama son 2 maçta kaybederek kendi ayaklarına sıktılar. Bundan sonra seri galibiyetler alıp, İstanbulsporun puan kaybetmesini beklemekten başka yapacakları bir şey yok.

*Amed Sportif: Sezona Play Off hedefiyle başladılar ama bazı haftalarda liderlik koltuğuna oturunca bir anda hedef büyüdü bu durum kendilerine ters tepti. Arka arkaya başarılı sonuçlar almaları şart. Yoksa sezon başı hedef olan Play Off zaten ceplerinde.

*Kocaeli Birlikspor: Eğer şampiyonluğa oynuyorsan kendi saha ve seyircilerinin önünde Ofspora kaybedemezsin! Resmen ellerine geçen fırsatı değerlendiremeyen takımlardan. Grubu zirvede bitirmelerini beklemiyorum. Onlar için Play Offtan çıkmak daha gerçekçi hedef.

*Keçiörengücü: Sezona fırtına gibi başlayan ama gerisini getiremeyen ekiplerden. Son 4 haftada sadece tek galibiyet alabildiler. Sanki Play Offlara hazırlıklar başlamış gibi.

*Sivas Bld.Spor: Eski oyuncularımızdan Emrah Bedirin formasını giydiği takım arka arkaya iki zorlu maça çıkacak. Emrah Bedir demişken geçen hafta Of deplasmanında oyuna sonradan girip takımı adına golü atmıştı. Sivas ekibinin iki kritik maçı en az hasarla kapatması lazım. Yoksa Play Off hedefleri biter. 

*Ligin alt tarafı ise cadı kazanı.

Birçok takım tehlikeyi yakından hissediyor. Ofspor tam düştü denilirken son iki haftada 4 puan aldılar. Ama en formsuz takım şu an Tepecik olarak görünüyor.

Bir an önce kendilerine gelmeleri gerekiyor yoksa lige veda eden ilk takım olurlar.

Son olarak da Fethiyespor için bir şeyler yazmak istiyorum. Ocak ayı onlar için çok iyi geçti.

Arka arkaya galibiyetler aldılar ligde kalmayı garantiledik ne de olsa dediler.

Kısacası kafa olarak ligi bıraktılar ama bu sefer de seri yenilgiler gelmeye başladı. Bence toparlanmaları lazım bir an önce.

İsmail EYRİPARMAK

Yazar: Editor