2017-05-01 15:39:56
2. b tamam

* Cumartesi günü yapılan maçlarla birlikte 2.Ligde Kırmızı ve Beyaz Grupta maçları tamamladık. 

* Beyaz Grubun şampiyonu İstanbulspor oldu. Zaten beni takip edenler bilir geçen haftadan kendi evinde kazanarak tur atacaklarını yazmıştım. Sivas Belediyespor onlara asla rakip olamazdı. Özetle Yalçın Koşukavakın öğrencileri zaten bu şampiyonluğu hak etmişlerdi. Biz de kendilerini tebrik edelim.

* Bu grupta Amedspor da maçını kazandı ama İstanbulsporun maçını kazanmasıyla onlar da Play Off tan şanslarını deneyecekler. Play Off taki diğer takımlar ise zaten belli olmuştu. Erzurumspor, Kocaeli Birlik ve Sivas Belediyespor.

* Beyaz Grupta küme düşen son takım ise Üsküdar Anadolu oldu. Bucasporu farklı mağlup etmelerine rağmen Fethiyenin Erzurum deplasmanından beraberlik almasıyla lige veda ettiler.

* Kırmızı grubun şampiyonu Ankaragücü, bu hafta kupasını aldı. Ama bu gruptaki Play Off maçları açıkçası daha zevkli ve ilgi çekeceğe benziyor. Çünkü Gümüşhane, Hatay, Kastamonu ve Menemen hepsi de iddialı ve diğer gruba göre daha iyi ekipler. Gönlüm ise Kastamonudan yana. İnanılmaz derecede sempatimi kazandılar. Açıkçası son 20 haftada gösterdikleri performansla da çıkmayı hak eden takım oldular.

* Bu gruptan ise küme düşen son takım Aydınspor oldu. Puan dezavantajına rağmen Kırklareli, Bugsaş deplasmanında net skorla kazanarak ligde kaldı. Beni yanıltmayan ekiplerden birisi oldular. Son yazımda Bugsaş deplasmanında kazanıp ligde kalacaklarını söylemiştim. Tuzla-Aydın maçında ise ev sahibi ekip kazanarak ligde kaldı. Aydınspor ise en büyük hatayı Türkiye Kupasında yaptı. Kısıtlı olan kadro haftada iki maçı kaldıramadı. Kritik maçlarda da puan kaybı yaşadılar. Dolayısıyla gruplara kalmak bazen dezavantaj da olabiliyor.

İsmail EYRİPARMAK

Yazar: Editor