2012-08-11 08:30:56
2 madalya 1 sahne

İlk Tebrik Eden, Başarıyı Sahiplenir

Böyle bir şeydi kaygımız.

İki kadın sporcumuz insanı duygulandıran bir “kişisel” direnç ve coşku ve performansla koştu. Bunun kıvancı önce kendilerinindir, sonra çalıştıranlarındır, sonra ailelerinindir, sonra kulüplerinindir ama zannederim ki Akp hükümetinin değildir. Sırada böyle bir şey yoktur.

Yarıştan sonraki o telefon sahnesine ne demeli?

Telefona “bakan” sayın bakan oracıkta yine lokal bir olimpiyat adabı krizi yaratarak kadın sporcularımıza tebrik telefonunu ulaştırma gayretkeşliği içindeydi.

Gözlerimi kapadım izleyemedim, sesi kestim dinleyemedim.

Türkiye Cumhuriyetinin bir bakanı orada, galiba bir başarıyı partisi ve başbakanı adına paylaşmak ve hatta o başarıyı sahiplenmek için kendisi de buradan siyasi bir istikbali sürdürmek için telefon derdine düştü.

Kendinizi de temsil ediyorsunuz gittiğiniz her yerde evet, ama önce bu halkı temsil ediyorsunuz. Lütfen bunu da düşününüz.

Bir telefona bakan olurken orada bir iki görevlinin uyarı ve engellerine muhatap olmaya, sporcuları zor durumda bırakmaya bir sevinci böylece yaralamaya ve de bu ülkenin bakanı olarak şöyle bir uyarının muhatabı olarak orada görünmeye ne gerek var? Ne bu acele, ne bu telaş?

Biraz vakar bre. 

Not: Merak ettim. 4x400 kadınlar bayrak yarışında sonuncu olan sporcularımız da telefonla hemen arandı mı, kızlar elinizden geleni yaptınız, ayağınıza sağlık; sonraki yarışlarda daha başarılı olmanız dileğiyle, diye. Böyle bir şey olduysa yukarıdaki eleştirilerimin yarısını yok sayın, değilse durmak yok yola devam.

Yazar: Editor