2016-04-13 15:56:09
59. puan da geldi, halit gürer

Biri Çıkar O Golü Atar

Adanaspor, 12 yıllık Süper Lig hasretini bitirme yolunda dev bir adım daha attı. Rakiplerinin yaşayacağı puan kayıplarını da hesaba katarsak, üst lige terfi etmesi için kalan haftalarda tek bir galibiyet bile yeterli olacak belki de. Ama şunu da biliyoruz ki bu takım çok daha fazlasını yapacak kapasitede ve kendi göbeğini kendi kesene kadar da bu hırslı mücadeleyi sürdürecek.

Boluspor karşısında ilk 15 dakikada müthiş bir Adanaspor izledik. Daha sonra özellikle yenilen golden sonra Boluspor'un daha çok topa hâkim olduğunu gördük. Ama baskının en yoğun olduğu anda bile, stresli dakikalar geçse bile, içten içe bir sezi veya dürtü, adını ne koyarsanız, Adanaspor'un bu maçı kazanacağını söylüyordu. Turuncu-Beyazlılar galibiyete o kadar alıştırdı ki, izleyenlere 'Nasıl olsa biri çıkar, o golü atar ve üç puanı getirir.' hissini veriyor. Sanki mutlu sonla biteceği bilinen bir filmi izlemek gibi...

Bu sezon Adanaspor sezon öncesi beklentileri yıktığı gibi, istatistikleri de bir bir yıkıyor. Denizli'de yıllar sonra gelen deplasman galibiyeti, Altınordu galibiyeti, her hafta geliştirilen yenilmeme rekoru ve son olarak Bolu'da kazanılan üç puan... Bu açıdan tarihi bir sezona da tanıklık ediyoruz. Ayrıca bu galibiyetle birlikte Adanaspor'un ligdeki bütün takımlardan puan aldığını da ekleyelim.

Her şey olabilecek en güzel şekilde gidiyor ve Adanaspor hedefine her geçen gün biraz daha yaklaşıyor. Boluspor galibiyeti geride kaldı ve sırada 1461 Trabzon maçı var. İki haftadır oynadıkları futbolla hafife alınmamaları gerektiğini fazlası ile gösterdiler. Şu zamana kadar konsantrasyon problemi yaşamayan Adanaspor'un aynı ciddiyetle devam ederse bu maçı da geçeceği görüşündeyim.

Yolun Sonu Şampiyonluk Olsun.

Halit Gürer

Yazar: Editor