2016-04-15 11:55:50
62. puan için, halit gürer

Daha Fazla Hissettirmek

 

Maçlar arasındaki aranın kısa olması Adanaspor'un iyi bir ivme yakalamasına yardımcı oldu. Rakibi ise bu dönemi iyi değerlendiren bir başka takım 1461 Trabzon. Onlar da Adana'dan puan alarak ligde kalma umutlarını canlı tutmak isteyecektir.


  • 1461 Trabzon ligde kalabilmek için gerekli mücadeleyi veren takımlardan. Son maçlarda çok motiveler ve korkusuzca rakip kim olursa olsun galibiyet hedefliyorlar. Özellikle Ziya Alkurt ve Abdülkadir Parmak gibi yetenekli ve formda isimleriyle hücumda üretkenlik sağlıyorlar. Fakat Adanaspor'a karşı eksiklikleri olacağını ekleyelim. Cezalı Emrullah ve Oktay'ın yanı sıra sakatlığı süren Ferhat Yazgan ve Yaser'in oynaması zor görünüyor. Bu da kısıtlı kadroya sahip 1461 Trabzon'un işini zorlaştırıyor.


Her şeye rağmen Adanaspor'un konsantrasyonu yüksek tutması gereken bir maç daha. Matematiksel olarak kesinleşmeyecek olsa da bu maçta alınacak galibiyet Adanaspor'u üst lige taşıyacaktır. Zira galibiyet halinde Adanaspor'un iki rakibinin birden kalan tüm maçlarını kazanması gerekecek ve bu zorlu fikstürde bunu başarmaları çok zor görünüyor.


  • Toparlayacak olursak, Adanaspor'un yakaladığı yüksek özgüven rehavet yaratmazsa, maçın zorluğu ve rakip iyi analiz edilirse, tabloya bir üç puan daha eklenir.


Son olarak taraftara da büyük iş düştüğünü ekleyelim. Taraftarın, şampiyonluğa giden takımı en iyi şekilde desteklemesi ve on ikinci adam olarak varlığını her zamankinden daha fazla hissettirmesi gerekiyor.

Yolun Sonu Şampiyonluk Olsun. 

Halit Gürer

Yazar: Editor