2013-08-05 09:53:50
7 / 24

Pazartesi 

Hafta boyunca buradan temelde iki gündem takip ederiz, yıllardır hep böyledir bu:

Birincisi Adanaspor gündemidir.

Diğeri de memleket gündemidir.

Gerçi Adanaspor bizim için aynı zamanda memleket gündemidir.

Bu, iki  sebepten öyledir. Bir kere milli takımımızdır Adanaspor. Öteki de hükümetin PTT 1.Ligde uyguladığı kayırıp kollama politikası. 

Vaziyetin sahnesi böyle olunca biz de Adanaspor'u konuşunca aynı zamanda memleketi de konuşmuş oluyoruz.

Memleket,

Enteresan bir memleket.

Örneğin belediyenin bir takıma 10 trilyoncuğu filan nasıl ve ne şekilde ve de hangi adalet terazisinde akıttığı görülmez de arada buharlaşan bir miktara dikkat kesilirler. Hacılar, bu durumda yeküne bakılır. Bu ölçüsüzlük vicdan terazisine konur... Sonra bir Bakan yani memleketin bakanı, tüm memleketin bakanı bir veya birkaç takımın transfer çalışmasına dahil olur? Hakikaten nasıl olur böyle bir iş?

Biz yaptık olur diyorlarsa o zaman olur. 

Ben ne derim o zaman? Yahu, benim bakanım filan değilsin. sandıkta gücüm yettiğince de cevap veririm sana.

Örneğin Vekil Başkan sosyalist bir aday olarak seçime girse de oyumu olamayacak! Zira sosyalistlik, solculuk dediğin Marks, Lenin bilmek kadar vicdan sahibi olmayı da gerektirir. Hatta daha önce vicdan ve izan sahibi olmayı gerektirir. Şöyle demeyi gerektirebilir örneğin:

"Ama spor fonu pastasının adil bir paylaşımı olmalı canım. Yani eğriye eğri doğruya doğru..." şeklinde bir çıkış. Demogojilerle, şirket takımı kara propagandalarıyla içinde e canım bir miktar(!) halkın da taraftarı olduğu bir takımı iyice yalnızlaştırmak filan iş değil... 

Ne diyorduk? Gündem, diyorduk.

Devam edecek bu iki gündem. 

Yıllardır iki gündemden de gün yüzü gördüğümüz, yüzümüzün güldüğü yok, evet. Ama bizim de vazgeçmeye niyetimiz yok... Muhteremler...

Yazar: Editor