2017-09-08 07:47:45
Antepşaibespor vs Adanaspor maç önü

Bu Rakip Saygı Duyulmayacak Bir Rakip

Her camia, saygı duyulmayı kuşkusuz hak eder.  Bulunduğu ligden, aldığı sonuçlardan tamamen bağımsız bir şekilde...

Fakat bugünkü rakip Gazişehir, diğer kulüplere göre, bu bağlamda bataklıktan aşağıda duruyor. Geçen sezon saha dışında çevirdikleri işler ile ligde kalmaları, her sene deplasmana gelen Adanaspor taraftarlarına ısrarla sorun çıkarmaları ve yine her sene siyasi destekle haksız rekabet yaratmaları, kendilerinden pek haz etmememizin başlıca sebepleri.

Biz gelelim sahaya, transferin son günlerine kadar çok da üst düzey değildi aslında kadroları. Fakat son anlarda takıma katılan Zec, Del Valle ve Webo takıma ciddi anlamda seviye atlattı. İşin ilginç tarafı bu üç isim de geçen sezon Adanaspora karşı iyi maçlar çıkardı. Özellikle Webonun kabus olup üzerimize çöktüğü hala hafızalarda. Bu üç ismin performansı Gazişehiri ileriye taşıyacaktır. Üçünün de lisansının yetiştiğini ve şans verilirse sahada olacaklarını belirtelim.

Bize gelince, savunmadaki pozisyon hatalarını milli maç arasında dileriz çözmüşüzdür. Zira bu ligde başarının anahtarı iyi savunma. Skor avantajını eline geçirdiğinde ne kadar tehlikeli olabileceğini gösterdi Adanaspor. Ama maç dengedeyken veya geriye düşüldüğünde de sorun yaşıyor. Ümraniyespor maçında yaptığı gibi, Abdülaziz her zaman o kadar iyi bir vuruş çıkaramayabilir. Bu nedenle bir sisteme, bir plana ihtiyaç var. 

Milli maç arasına kadar bazı sorunların olması normaldi. Fakat artık hem transferler kapanıyor (Ek olarak bitik bir Sercan Kaya transferinin takıma en ufak bir katkısı olacağını düşünmüyorum, dilerim yanılırım.) hem de takımlar potansiyeline kavuşuyor. Dileriz bundan sonra potansiyelini yükseltmiş bir Adanaspor izleriz.

Halit Gürer

Yazar: Editor