2017-02-05 13:23:50
B.Şehmus SEFERBEYOĞLU, benzerlik üzerine

Bir Büyük Benzerlik

Yıl 1972… 1. Ligin yeni ekiplerinden Adanaspor teknik direktör Nazım KOKA ile yollarını ayırmıştır ve teknik direktör arayışındadır.

Bir süre sonra Adanasporun başına Gündüz Tekin ONAYın getirildiği açıklanır.

Peki kimdir, Gündüz Tekin ONAY?

1. Lig düzeyinde teknik direktörlük tecrübesi olmayan, daha önce 2. Lig takımlarından Kastamonusporda görev yapan Gündüz Tekin ONAY, Milli Takımlar Güney Bölgesi sorumlusudur.

1. ligde tecrübesi olmayan Adanaspor, teknik direktör olarak daha önce 1.lig tecrübesi yaşamamış Gündüz Tekin ONAYın elinde SİLİNDİRSPOR ünvanını hak eden bir futbol oynar ve adını Türkiyenin en üst liginde unutulmazlar arasına yazdırır.

Adanaspor öyle bir futbol oynar ki Gündüz Tekin ONAY Beşiktaştan transfer teklifi alır. Ve hatta Gündüz Tekin ONAY anılarını anlatırken Beşiktaş Başkanının kendisine:

“Senden şampiyonluk istemiyoruz, Beşiktaşı Adanaspor gibi oynat, bize yeter” dediğini söyler.

Adanaspor, Gündüz Tekin ONAYa çok şey borçludur, bu doğru. Ama bir de madalyonun öbür yüzü var ki Gündüz Tekin ONAY da Adanaspora çok şey borçludur; çünkü kendisine bir 1. Lig takımı emanet edilmiştir.

Sonuçta iki taraf da birbirlerinin şansıdır ve iki taraf da şanslarını iyi değerlendirmişlerdir. Adanaspor liglerin unutulmazı olurken Gündüz Tekin ONAY da Adana kentinin GÖLGESİ AĞIR ADAMı olmuştur.

Yıl 2016… Süper ligin yeni ekibi Adanaspor, teknik direktör JURCİC ile yollarını ayırmıştır ve teknik direktör arayışındadır.

Bir süre sonra Adanasporun başına Levent ŞAHİNin getirildiği açıklanır.

Peki kimdir, Levent ŞAHİN?

Süper lig düzeyinde teknik direktörlük tecrübesi olmayan; 2. Ligde Ankaragücü, Hacettepe, Kahramanmaraş, Bugsaş, Çaykur Rize, Bursa, Osmanlı gibi takımlarda görev yapan Levent ŞAHİN, Milli Takımlar alt yapı sorumlusu olarak  Türkiye Futbol Direktörü Fatih TERİMin yardımcısıdır.

Levent Şahin yönetiminde üç maça çıkan Adanaspor ligin zirvesine oynayan Fenerbahçe ile deplasmanda berabere kalırken yine ligin zirvesine oynayan Bursasporu deplasmanda yenmiştir.

Son olarak da evinde Kasımpaşayı ağırlayan Adanaspor 2-0 lık bir galibiyet almıştır.

Gündüz Tekin ONAY ve Levent ŞAHİN, bir büyük benzerlik…

Umarım, hikâyenin devamı da benzerlikle sürer gider.

B.Şehmus SEFERBEYOĞLU

Yazar: Editor