2018-11-27 04:36:21
Beklentiler Meselesi

Adana derbisi, Demirspor cephesinde mutlak galibiyet parolasıyla çıkılıp mutlak hüsranla sonuçlanmış olsa da Adanaspor cephesinde taraftarı gruplara bölen bir beklentiler meselesi vardı.

Galibiyet isteyenler, beraberliğe razı olanlar, sonuç ne olursa olsun sahada iyi oyun görelim diyenler…

Puan tablosuna ve kadro kalitesi farkına bakınca peşin bir hüküm vermek pekâlâ kolay olsa da gerçekler buz dağının sadece görünen kısmından ibaret değildi.

•Bir sezon içinde iki sezon oynuyoruz. Derbi öncesinde 12 haftası geride bırakılmış olan ligin ilk 6 haftası ve son 6 haftası bambaşka iki sezon, iki ayrı Adanaspordu bizim için.

•Coşkun Hocanın devraldığı son 6 haftada şehrin diğer takımının 6 puanına kıyasla, 11 puan toplamıştık. Bu oyunu sezon başından beri oynuyor olsak puan tablosundaki konumların bu kadar farklı olmayacağı da aşikârdı.

•Üstelik biz son 6 haftamızda play-off hattından 3 takımla karşılaşırken; rakibimiz, Elazığspor gibi ligin alt sıralarındaki takımlara mağlup olmuştu. Böyle bir form grafiği doğrultusunda olması gereken tek beklenti galibiyet değil midir? Maçın 70. dakikasına kadar böyle düşünen ben:

•Savunmadaki ölümcül zamanlama hataları

•Sakatlıklarından sonra alternatifi bulunamayan bek sorunu ve

•Müzmin santrfor eksikliği gibi gerçekler yüzüme bir şok dalgası gibi çarpınca; iyi hocaya, iyi kaleciye, orta sahada iyi pas oyununa rağmen Adanaspor’un biraz daha fazlasına ihtiyacı olduğunu anladım.

“Tüm eksiklere rağmen son 6 haftayı çıkaran da bu kadroydu.” diyerek kaygılarımı bastırıyordum ama çarkların yarısı dönerken diğer yarısının her an tekleyebileceği bir takımla sahaya çıktığınız zaman beklenti yelpazesini optimistik bir şekilde dar tutmadan, her ihtimale hazır olmak gerekiyormuş esasında.

Bu takım iyi gününde yüksek konsantrasyon sağlarsa favori rakibe karşı galip gelebileceği gibi; galibiyet umuduyla çıkılan maçta erken yenen bir gol sonrası beraberliğe bile sevindirebilir…

Güven Güngör

Yazar: Editor