2019-02-11 16:17:36
Bir ileri iki geri

Geçen hafta alınan galibiyet ne kadar sevindirici olduysa Altay maçı o kadar yıkıcı  oldu. Birbirinden tamamen farklı iki devre oynadı Adanaspor ve sonuç büyük bir hayal kırıklığı yarattı. 

İlk yarıda beklenildiği gibi rakibin savunma zaaflarını iyi değerlendiren, goller bulan, direği sallayan Adanaspor soyunma odasına gitti ve sonrasında sahaya çıkan takım kabus gibi bir 45 dakika izletti. 

Ümraniyespor maçının ardından söylemiştik. Maçın başında kötü oynanan süreçte yenen gol ve sonrasındaki hakem faciası mağlubiyeti getirmişti. Bu hafta da ikinci yarının başındaki ciddiyetsizlik ve ardından yanlış değişiklikler kazanılmış maçı kaybettirdi. 

Halihazırda kötü bir savunmaya sahip olan ve ikinci yarıda farkı azaltma adına daha fazla risk alacak Altaya karşı gol bulma şansı ilk kırk beş dakikaya oranla daha fazlayken, stoper sayısını arttırıp rakibi cesaretlendirmek takımın sonunu hazırladı. 

Evet, Bumbanın çıkması doğru karardı ancak yerine Doğanay girse daha olumlu bir sonuç alınırdı. Ayrıca Bumbanın da attığı gole rağmen ligdeki en etkisiz üç beş yabancı oyuncudan biri olduğuna artık eminim. Pas olanaklarını iyi değerlendiremez, topla gereğinden fazla oynar, kendi ceza sahasının etrafında çalım deneyip top kaptırır...

Umarım önümüzdeki yılın planında yoktur...

Veya cümleyi şöyle değiştirelim; Umarım önümüzdeki yıllar için herhangi bir plan vardır.

Maça dair sevindirici tek şey Konenin kendini bulduğunu görmemizdi. O da yine yanlış bir tercihle oyundan alındı...

Bu maçta alınan mağlubiyetten sonra İstanbulspor karşısında galibiyetten başka bir seçenek yok. Futbolcular da teknik ekip de şapkayı önüne koyup hatalarını düzeltmek zorundalar.

Halit Gürer

Yazar: Editor