2017-06-01 15:41:27
Bir sezonun otopsisi 1

Geç Bulduk Çabuk Kaybettik Sezonu Üzerine

Haber Alamamak

Sezon boyu yapılan yönetim hatalarından bahsedelim. Nerelerde hata yapıldığını veya kasıtlı olarak yapılan tercihleri inceleyelim. 

İletişim sorunu Adanaspor yönetiminin başı çeken problemi gibi duruyor. İçeriden bilgi almak neredeyse imkânsız. Bir futbolcu iki üç maç kadroya giremedikten sonra tahmin yürütüyoruz; Kadro dışı mı yoksa sakat mı diye.  

Maç içerisinde sakatlanan oyuncunun durumunun da ciddiyetini öğrenemiyoruz yine. Son olarak Trabzon maçında sakatlanıp çıkan Roninin durumu hakkında bir bilgi yok mesela. Kayseri maçında görmeyince sakatlığı sebebi ile oynamadığını tahmin edebiliyoruz sadece. Önümüzdeki maçta oynayıp oynayamayacağını maç kadroları açıklandığında öğreneceğiz yine.

Reynaldonun durumu da sezonun bilinmezlerinden. Haftalardır sakat mıydı, kadro dışı mıydı, kesinlikle bilemiyoruz. İdman fotoğraflarında kendisini yeniden görünce anladık kadroya geri döndüğünü. Kulüp tarihinin en yüksek bonservis bedeli ödenerek alınan futbolcunun neden bu kadar kadrodan uzak kaldığı da apayrı bir merak konusu. Tabii eğer sakat değilse... Bilme şansımız yok çünkü. 

Bunların yanı sıra ne deplasmana götürülen oyuncu grubunu biliyoruz, ne idman izleyebiliyoruz, ne de idmanda yapılan doğum günü kutlaması gibi neşeli olayları takip edebiliyoruz. Takım ile ilgili bir şeyler görebilmek için iyi bir sosyal medya kullanıcısı olup bütün Adanasporlu futbolcuları da takip etmek gerekiyor. Ancak o zaman içeride neler olduğuna dair bir fikriniz olabiliyor. 

Devamı gelecek...

Halit Gürer

Yazar: Editor