2017-06-04 13:35:12
Bir sezonun otopsisi 2

Geç Bulduk Çabuk Kaybettik Sezonu Üzerine

Önceki yazıda kulüpten haber almanın ne kadar güç olduğunu yazmıştık.

Peki haberlerin en hızlı yayıldığı sosyal medya nasıl kullanıldı?

Kurumsallaşma adı altında yüksek takipçili Adanaspor sayfaları kapattırıldı önce. Hem de şampiyonluk daha çok tazeyken. Herkes kenetlenmişken yapılan bu gereksiz hamle ile başladı sosyal medyadaki facialar.

Kulüp yöneticilerinin sosyal medyayı nasıl kullandıklarını gelince de, sessiz kalmaları aslında daha iyi diye düşünmüyor değiliz. Gerçekten bir senedir yönetim tarafından yapılan paylaşımlar ortamı daha da germekten başka hiç bir işe yaramadı.

Önce ortada hiç bir şey yokken bir yönetici taraftarla küfürleşti. Neyseki o olay sonrasında özür dilenerek sorun büyütülmedi. Ancak bu rezillik sadece bir başlangıçmış da haberimiz yokmuş. 

Ortamı her şartta geren ve tahrik eden bir diğer yönetici ise zaten bildiğiniz gibiydi. Bunu yapmaktan zevk alıyor muhtemelen. O da en son çareyi herkesi engelleyerek buldu. 

Bu süreçte ortamı yatıştırması gereken kulüp başkanımız bile kulüple taraftar arasını iyice açan açıklamalar yaparak işleri çok uç noktalara taşıdı. Camianın kenetlenmeye ihtiyaç duyduğu dönemlerde kurtlarla ilgili acayip saptamalar yapıyordu. Gençlerbirliği maçından sonra ise öyle açıklamalar yaptı ki camianın itibarını yerle bir edecek cinstendi. 

Sene boyunca, sosyal medya nasıl kullanılmaz, bize gösterdiler. Baktığımızda da çok net görüyoruz ki sadece sahada küme düşmedik.

Her alanda şu on sekiz takım arasından en dipte olmayı, açık ara, yoğun bir çaba sonucu hak ettik.

Halit Gürer

Yazar: Editor