2017-06-11 10:44:58
Bir sezonun otopsisi 8

Geç Bulduk Çabuk Kaybettik Sezonu Üzerine

2.Bölüm

Ve Adı Süper olan lig başlar;

Sizin şampiyon yaptığınız takımda en çok dakika alan, en çok asist yapan, en çok gol atanlar ile yollar ayrıldı.

Kaptanımız gitti, takıma ve taraftara en çok sahiplenenlerden Ergin, Mehmet Sedef gitti, Nduka gitti…  Biz taraftarlar gönderdik. Kalanlara sallamayalım!

Muhtemelen ilk 11de oynayacak olan 3 yabancı ile maaş konusunda anlaşamadığımız için sezona hazırlanamadan başladılar. Yine biz taraftarlar Süper  Ligi basit sandık önemsemedik.

2Bye düşen takımdan 2 kurtarıcı transfer yapıldı. Yine biz yaptık.

Haritada Türkiye’nin yerine bulamayacak bilmem kaç tane  2 ve 3. Brezilya liginden oyuncuları BİZ  transfer ettik.

Engin Hocayı yine BİZ taraftarlar yolladık sizin haklı(!) olduğunuz  bir konuda. Kimse Adanaspor yönetimine öyle bir şeyi ulu orta söyleyemezdi(!)

Maça 24 saat kala sadece 24 saat Engin Hocayı yolladık. Neden maçtan sonra yapmadık bilmiyorum. O maçta 1 puanla başlasak ligden düşen farklı olurdu.

Belki haritada ülkemizin yerini bulabilecek ama Adanadan bir  haber olan Hırvat Jurcici getirdik iyi mi? 12 hafta dayanabildik, onu da zorla yollayabildik. 1 hafta önce gönderseydik belki Gençler den puan alırdık taraftar olarak…

Yine biz taraftarlar Jurcici yolladıktan sonra takımın en kariyerli olabileceğini düşündüğümüz, düzgün görünüşlü, takdim edilebilir ve üstünü üstük 2 maçta 4 puan alan Serhat Galimaneyi yolladık. Niyeyse?

Sonra yine biz hayatı boyunca Adanaspora değil Adanaya faydası olmayan Milli Takımlar direktörünün yardımcı antrenörünü takımın başına getirdik Levent Şahin. Öyle bir takım olacaktık ki kebap gibi. Hakikaten kebap gibi olduk gelen giden yedi 2. Haftasından sonra.

Devre arası geldi; sonra yine biz taraftar takımdaki hataları bildiğimizi sanıyorduk  ve hani  bu hataları gidersek çok kötü başladığımız ligde kalabiliriz hesabını yaparken.

O kadar belli olan eksiklerimiz varken, sessiz sessiz ağlarken transferi  yine biz taraftar yapmadık. Atanımız yoktu, tutanımız yoktu, kanatlarımız yoktu çok olan Brezilyalılarımız vardı.

Yine biz biraz daha Brezilyalı kattık Adana il sınırlarındaki nüfus sayılarına…

O kadar çok hatamız var ki yazsak tüm futbol kulüpleri için ibretlik “bir yönetici futbol namına ne yapmamalı” kılavuz kitabı çıkar!

Ahmet Gültekin

Yazar: Editor