2018-12-01 21:18:25
Bu zeminde bu kadar

Futbol namına söyleyecek çok fazla bir sözümüzün olmadığı bir karşılaşma oldu. Bu zeminde en fazla bu kadar olur. Galibiyet veya mağlubiyet halinde de büyük bir övgü veya eleştirimiz olmayacaktı mevcut şartlardan ötürü.

"Hatayspor biraz daha etkiliydi. Onlar farklı zeminde mi oynadılar?" klişesine hiç girmeyeceğim. Zira yerden oynama alışkanlığı olan takımı daha olumsuz etkiliyor bu tarz zeminler. Bumba ve Sazdağı gibi top sürme özelliği olan oyuncular bu özelliklerini kullanamadılar bu yüzden. Geride hazırlık pasları dahi yapılamadı, top takılıp kaldığı için. 

Hatayspor ise yüksek toplarla Caner Hüseyinin kanadını bulmaya çalıştı ve etkili atakları da bu şekilde gelişti.

Tek sitemimiz Ahmet Derelinin oyuna geç dahil olmasıydı. Hücum elemanları bu kadar etkisizken onun getireceği hareket her şeye rağmen galibiyeti getirebilirdi. 

Tatsız bir maçtı ve bu maçı baz alarak yapılacak performans analizinin yanlış olacağı görüşündeyim. Bunu geride bırakıp Altınordu maçına odaklanalım.

Ayrıca yönetim-taraftar arasında atılan olumlu adımları görmek güzel. GKA tribününün açılmasına karşılık nostalji formaya daha fazla ilgi gösterilerek bir jest de taraftardan gelir mi?

Halit Gürer  

Yazar: Editor