2016-01-23 18:45:29
Çok şey değişti halit gürer

 

Bu sezon şöyle bir geriye dönüp baktığımızda, en kötü maçımızı ilk yarıdaki Göztepe maçı olarak gösterebiliriz. Çok daha farklı bitebilecek bir maçtı. Tam kadro olmayışımız, sahadaki oyuncularımızın gününde olmaması ve rakibimizin en iyi maçlarından birini oynaması böylesine bir sonucu doğurmuştu.

Ama o günkü Adanaspor'dan bugüne oyun ve taktik anlamında çok şey değişti. Bu sefer düşme adayı değil şampiyonluk adayı bir takım olarak sahaya çıkacağız.

Göztepe, sezon başı olduğu gibi, devre arasında da birçok transfer yaptı. Belki de şu an ligin en pahalı takımına sahipler ancak istedikleri seviyeye bir türlü gelemediler. Sezon içerisinde zaman zaman iyi maçlar oynasalar da istikrarlı bir takım olamadılar.

Geçen haftaki Elazığspor maçında sahayı iyi kullanabilen ancak pozisyona girmekte oldukça zorlanan bir Göztepe vardı. Bizim de ligin en iyi savunma yapan takımlarından biri olduğumuzu düşünürsek, bu konuda onları epey zorlarız diye düşünüyorum. Yeter ki geçen haftaki gibi ikramlarda bulunmayalım. 

Adanaspor olarak, bu maçtan iyi bir sonuçla ayrılmak için geçen haftaki performansımızın üstüne çıkmalıyız. Geçen haftakinden daha zor bir karşılaşma olması bir yana, rakibimiz kötü gidişini durdurmak için bu maçı bir fırsat bilecektir ve ona göre hazırlanacaktır.

Bizim için ise galibiyet durumunda çok şey kazanacağımız bir karşılaşma daha. 

Çıkışımızın İzmir'de de devam etmesi dileğiyle.

Halit Gürer

Yazar: Editor