2020-10-20 06:22:30
Daha zor bir maça doğru
Geçen sezonki berbat tablodan bugünlere gelmek gerçekten rüya gibi. Hayallerimizin ötesinde bir maç oynandı Altınorduya karşı...

Bu sezonki ilk goller yenmiş olsa da takım savunması üst düzeydeydi ve güven verdi. 

Orta sahada Tevfik, Celil ve Uğurcan yine çalışkandı. Ancak bu kez önceki haftalardan farklı olarak önemli seviyede ofansif katkı koydular. Milli maç arasından önce ileride çoğalma konusunda sorun yaşayan Adanasporu kilit paslarıyla ve hareketlilikleri ile ayağa kaldırdılar adeta. Üçünün de birer gol atması, pastanın üzerindeki çilek oldu...

Çalışkanlığının karşılığını alan bir diğer isim ise Ožegovicti ve nihayet golünü attı. Atacağı onlarca golün ilki olur dileriz. 

Rayan önceki maçlarda aldığı süre boyunca pek ümit vaat etmese de Altınordu karşısında o da klasını konuşturanlardandı. Driblingleri ve kilit pasları ile önümüzdeki süreçte adından sıkça söz ettirecektir.

Gelelim önümüzdeki maçlara...

Önce Giresunspor ve sonrasında hafta sonu oynanacak Tuzlaspor maçı ile Adanasporun sezonu nerede tamamlayacağı konusunda fikir sahibi olacağız.

Rakip Giresunspor, ilk hafta lisansları yetiştiremediği için Balıkesirspor karşısında mağlubiyet almıştı. O haftadan sonra özellikle Nalepa ve Balde gibi isimler ile rakiplerini epey zorlayacaklarını gösterdiler. Savunmamızın ilk beş maçtaki performansını tekrarlaması çok ama çok önemli. Zira rakip oynadığı maçların tamamında gol bulmayı başardı. Ancak şu ana kadarki en ciddi sınavlarını Adanaspora karşı vereceklerini de ekleyelim.

En büyük zaafiyetleri ise yeni bir takım olmaları. İsim isim ligin üst düzey oyuncularını kadrolarında bulundurmalarına rağmen henüz oyun kalitesi olarak yüzde elliyi aşabilmiş değiller. Hem takım hem de duran top savunmalarında eksikleri çok fazla. Giresunsporun gol atamadığı maç olmadığı gibi gol yemediği maç da yok.

Altınordu karşısındaki oyunun tekrarı yüzümüzü güldürebilir. Bir haftada üç maç oynamak belki yorucu olabilir ancak Adanasporun iyi bir hava yakaladığı düşünülünce daha avantajlı skorlar alma ihtimalinin olduğunu düşünüyorum bu süreçte.

Dileriz peri masalı Giresunda da devam eder...
 
Halit Gürer 
Yazar: Editor