2012-09-18 20:14:59
Düşüncem / Halit Gürer

Coşku ve Hırs

Arka arkaya yaşanan sakatlıklar son günlerde idman temposunun yükselmesinden herhalde.Tolgahan, Tayfun, İlkem, Ahmet ve son olarak da Mbilla bu kervana katıldı.

  • Özellikle Mbilla’nın olmayışı takımı ciddi anlamda etkiledi ama ben yine de bir takımın bir oyuncuya bu kadar bağlı olmaması gerektiğini düşünüyorum. 
  • Demek Mbilla olmasa biz pozisyona girmekte her maç bu kadar zorlanacağız.

Maça gelince kötü oynadık ve içeride iki puan kaybettik. Takımımızın bana göre en önemli eksiği geçen seneki gibi coşkulu oynayamaması. Hani şimdi Rahman kötü oynadığı için çok eleştiriliyor ya takımımız coşkusunu kaybetmemiş olsa bence bunu fark etmezdik bile.

  • Rakibi boğan bunaltan Adanaspor üç maçtır yok. 
  • Hatırlarsanız geçen sene bir faulde bile oyuncularımız toplu halde birbirlerini savunmak için hırsla rakibin veya hakemin üzerine gidiyordu.

Bu sene o hırsı da göremedim. Eğer biz bu hırsı ve coşkulu oyunu tekrar sahaya yansıtamazsak ligin en iyi kadrolarından birine sahip olmamız bile pek bir şey ifade etmez. İşte bu coşku eksikliğine Rahman’ın kötü oyunu, Emre Toraman’ın sahada görünmeyişi, Chibuzor’un ağır kalması, Metin’in yetersiz olması ve Levent Hoca’nın da müdahale etmeyişi eklenince iki puan kaybetmiş olduk.

  • Özellikle dünkü maçtan sonra çoğu kişi süper ligin bu gidişatla zor olduğunu düşünüyor ki şu durumda haklılar. 
  • Ama bu sene geçen seneki gibi yapmasak…

Hani geçen sene liderliği kaybettiğimiz haftanın ertesinde Akhisar maçında yaptığımızdan bahsediyorum. Hem de daha 6. haftada. Liderin 5 puan gerisine düştük diye kıyameti koparmıştık. Oyuncularımızın da deriden kemikten olduğunu unutmayalım.

  • Ciddi anlamda etkilenmişlerdi ve sonraki 5 maçta sadece bir tane galibiyet alabilmiştik. 
  • Yani yapılacak protestonun takımı ileriye değil de geriye götüreceğini tekrardan hatırlatayım.

Ayrıca şunu belirteyim kötü oynamış olabiliriz ama bu ligdeki çoğu takım kadromuza imrenerek bakıyor. Bu takımın toparlanması o coşkulu oyunu tekrar kazanması durumunda bizim bu ligde ilk 2 dışında bir yerde olmamız mümkün değil. Bu toparlanmayı sağlayacak kişi de Levent Hoca.

Yeni gelen oyuncularımızın da katkılarıyla ben hocamızın bu işin altından kalkacağına inanıyorum.

Halit Gürer

Yazar: Editor