2020-09-10 06:48:10
Formanın İçindeki Adamlar

Formanın İçindeki Adamlar II

Ahmet Bahçıvan; Yıllar onu kiralık olmakta öteye gidemedi. Aslında genç yaşta Adanaspora katıldığında hepimiz daha fazlasını bekliyorken o hep esas oyuncu olmak yerine itiraz etmeyen oyuncu modelini tercih etti. Sanırım bu sezon onun son şansı. Kendisi için oynayamazsa bir daha bu ligde yer bulması kolay değil.

Ve ÖLÜM Hattı;

Eren K, Roni, Belen, Utku, Ozan, Ozegovic.

Roniyi hep o Demirspor maçında 89. Dakika performansı ile hatırlamak istesek de onun bunu isteyip istemediğini göreceğiz. 3. kez transfer yaptı. Belki futbolu bırakacaksın Adanaya tekrar tekrar geldi. Ondan o 89. dk performansını beklerken o çalışmamayı tercih etti. Roni bu yıl katkı koymak istiyorsa çalışmak zorunda olacak. Yoksa takımda Brezilyalı olamayacak.

Belen işi en kolay olanı. En az beklenti içinde olduğumuz forvet oyuncusu. Sol kanatta oynayıp çizgide iş yapabilecek. Nduka olmasını beklemiyor olsak da oyunun 2 yönünü oynarsa futbolunda çağ atlar.

Utku; Geçen yıldan geride kalan tek ALMANCI. İstanbulspor maçında kaçırdığı pozisyon sonrası saç baş yolmamıza neden olsa dahi son vuruşlarının temiz olduğunu söylemeliyim. Yedekten oyuna girip skora katkı sağlayıp o formayı almaya çalışmalı.

Ozan; Yeni Emre Aktaş gibi. Nedendir bilmem ama bana onu hatırlatıyor. Daha başarılı bir kariyere sahip olabileceğini düşünüyorum. Son vuruşları çok net.

OZEGOVİC; Bu topraklar, bu forma YUGOSLAVlara karşı hep sempati duymuştur. Miliç der dururuz haklı olarak. Uzun süreden sonra onlarda biri tekrar içimizde. Genç yaşına rağmen birçok ülkede forma giyme şansı bulan Ozegovic 4. Hafta KK yemezse gol atar gibi.

Bu isimler üzerine gelenleri ayrıca değerlendireceğiz.

Oyunculardan genel beklentimiz birçoğunun ilerleme kaydetmesi. Mevcut durumlarının üzerine koyabilmeleri.

Açıkçası bilmiyorum. Oyuncuların yetenekleri iyi ya da kötü tartışabilirsiniz. Burada taraftarın beklentisi giydiği formanın hakkını vermek, mücadele etmek ve karakter koymalarını bekliyoruz.

Eğer gerçekten mücadele edip karakter koyarlarsa yazılacak çok şarkı var.

Ve en büyük transfer Hakan Hacıbektaşoğlu.

Adanaspor, Hep Sevdaya Dair.

Ahmet Gültekin

Yazar: Editor