2017-08-08 20:32:51
Gazişehir Gaziantep FK 2017-2018

Gazişehir Gaziantep FK, özellikle Fatma Şahinin belediye başkanlığına seçilmesinin ardından yüksek maliyetli oyuncuları kadrosuna katmaya başladı. Fatma Şahin öncesi dönemde daha çok orta sıralarda hatta biraz daha aşağılarda sezonu tamamlıyorlardı. 

Daha fazla para harcanmaya başlanınca ister istemez beklentiler de yükseldi. Fakat para, Gazişehirin değil hedeflerine ulaşmasına, yaklaşmasına bile yetmedi. 

Özellikle geçen sezon paçayı ucuz kurtardıklarını söyleyebiliriz. Şike dedikodularının, ses kayıtlarının gölgelediği ligde kalma mücadelesinde sadece bir puanla düşmekten kurtuldular. Bu şike olayları ne yönde sonuçlanır bilemiyoruz ancak bizce, Gazişehirin ligdeki varlığı töhmet altındadır ve bizim gözümüzde hep lekeli kalacaklar.

Biz gelelim Gazişehirin kadro yapısına;

Geçen sezonki kadroya kıyasla çok büyük değişiklikler yapmadılar. Mehmet Erdem Uğurlu ve Ahmet Kesimi yeniden kiraladılar. Stoper pozisyonunda, bir önceki yıl Altınordudan gelen Rıza Efendioğlunun yerine yine Altınordudan Sinan Osmanoğlu ile anlaştılar. Orta sahada Cumali Bişi giderken, Adanaspordan Sami Can Keskini getirdiler. Aynı şekilde hücumda Uche Kalunun yerine Özgürcan Özcan, Tevfik Kösenin yerine ise Adama Ba ile anlaştılar.

Görüldüğü gibi, genel anlamda takımdan ayrılan oyuncuların yerine, aşağı yukarı benzer yeteneklerdeki isimlerle anlaştılar. Geçen sezonki yapı kendini hala koruyor ve her ne kadar hazırlık maçlarında iyi sonuçlar alsalar da Gazişehir FKnın performansında çok büyük değişiklikler olacağını düşünmüyorum. Belki ligdeki kalitenin geçtiğimiz sezona göre daha düşük olmasını avantaja çevirip biraz daha yukarı basamaklarda ligi tamamlayabilirler. Fakat şu anki halleriyle onları sezon sonunda ilk altı potasında göremiyorum.

Halit Gürer 

Yazar: Editor