2018-09-03 18:36:27
Geriden Gelmek

Oyuncu kalitemizle en iyi sonucu aldık ve pes etmeden deplasmanda alınan 1 puan gerçekten kıymetli.

Erken gol bulmak ve sonrasında Altayın arkasına sarkmak, oyunu kendi kendine istediğimiz ortama sokmuş olsa da oyuncuların özellikle Bumba ve Enesin kalitesi yüzde yüzlük pozisyonları gol yapmaya yetmedi.

Çalışarak geliştirilebileceğine inanıyorum ama çalışarak. Gökhan Sazdağı genç yaşına rağmen havlu atmış. Muhtemelen yata yata 11 yapacağı duygusu içine yerleşmiş gibi.

Çok şaşırtan şey, bu takım üst üste 5-6 pas yapamıyor olması; galipken de mağlupken de bunu yapamadık. Sezonun başında çözmemiz gereken sorun pas trafiğidir. Ve bu ligde pas yaparak çoğu problemi aşarsın.

Robert form tutarsa iş yapar.

Orta sahada Doğanay iş yapabilir

Sol bek öylesine sol bek Özkan. Savunma beklerinizin ileri çıkması ve ofansif oyuna dahil olması gerekli.

Kaleci konusunda da çıkartacağı topları abartarak çıkaran Goran. Yediği gollerde hatası yok ama bence iyi değil ayağı ile başlattığı her top, oyuna soktuğu her top tehlikeli atak olarak geri geliyor. Ayağı bu kadar kötü olmamalı bir kalecinin. Hani 11 yapmadığı bir sezon geçirdiğinden diyelim.

Digao ikinci yarının en dağınık olan ismiydi. Her iki golde onun kanadından ve en savruk haldeyken kalemizde gördük. Hani hep aynı; geldiği günden küçücük ilerleme gösteremeyenlerin başında.

Onur gayretliydi ama iki stoper de iyi değildi. Emre de Onur da istekliler daha iyi oynamalılar. Bütün hava toplarını rakip aldı ve tehlike yarattı.

Hakan yalnız başına çabalıyor.

Renan bildiğimiz gibi bir ileri iki geri ama onsuz da olmuyor. İnisiyatif almak zorunda.

Abdulkadir şampiyon takımdan geldi safsatasından kurtulmalıyız.

Açıkça söylemek gerekirse kümede kalma konusunda zor bir sezon yaşayacağız. Ve her puan altından değerli. Takım tamamlandı ve kim nerde oynayacaksa herkes biliyor.

Cihat Hoca ve ekibinden şapkadan tavşan çıkarmasını beklemiyorum ama açıkçası tek umudumuz, eldeki oyuncu grubunun gelişim göstermesini sağlamak.

Bunu yapamayacaksa 3 yıllık sözleşme imzalamasının kendine de Adanaspora da katkısı olmayacaktır.

Ahmet Gültekin

Yazar: Editor