2020-10-10 13:13:35
HBO ve YMC
Geçirdiğimiz ıstırap dolu yılın ardından yeni sezona dair en büyük ümidimiz Hakan Hacıbektaşoğlunun sportif direktörlük görevine getirilmesi oldu. 

Adanasporda tesisleşme, kurumsallaşma, altyapı, forma satışı, bilgilendirme (bir dönem Kuzey Kore benzetmeleri yapılıyordu hatta) ve transfer konusundaki eksikleri herkes biliyor. Hakan Hacıbektaşoğlu, göreve ligin başlamasına sadece yirmi gün kala geldi. Bu sebeple haliyle ilk önceliği enkaz halindeki kadroyu ayağa kaldırmak oldu. Donkor, Ozegovic gibi kaliteli isimlerin yanı sıra daha önce de bu formayı giymiş Tevfik ve performansı tavan yapan Goran, Evren ile birlikte an itibarı ile geçen yılın izlerini silmiş bir Adanaspor görüyoruz sahada. 

Bununla birlikte kısır döngüye giren tercihlerden de arınıldı bu süreçte. Dönüp dolaşıp yeniden kulübe dönen hocaların adı bile geçmedi. Ve her boşlukta A takıma yükselen EA, Fatih Akyelin gönderilmesinin ardından idmanlara veya maça çıkmadı mesela...

Göreve gelmesinin üzerinden iki ay bile geçmedi ancak eleştirileri ve talepleri dikkate aldığını gözlemleyebiliyoruz. Öncelikle transfer edilen oyuncular daha profesyonel bir şekilde açıklanmaya başladı. Resmi sosyal medya hesabı daha aktif ve store açılması için çalışmaların da yapıldığını görüyoruz. Önemli eksiklikler aşama aşama gideriliyor. 

Ancak şunu da unutmamak lazım, kimsenin elinde sihirli değnek yok. Altyapı ve tesisleşme hususundaki sorunlar uzunca bir süredir mevcut. Bunları düzeltme yolunda Hakan Hacıbektaşoğluna ne kadar imkan sunulacağı da çok önemli. 

Şahsen, Adanasporluluğuna ve kulüp için canı gönülden çalıştığına inandığım sportif direktörümüzün kısa vadede elinden geleni yaptığını ve henüz erken olsa da gelinen noktada başarılı olduğunu düşünüyorum.

Birkaç cümle de teknik direktör Yunus Murat Ceylan için kuralım. Adanaspor, kendisi için büyük bir şans. Sevildiği ve kredisinin olduğu bir camiada. Henüz iki maçtır takımla ancak derbide takımın konsantrasyonu ve mücadele gücü üst düzeydeydi. Yeni transferlerle birlikte umuyoruz ki hücum sorununu çözer ve daha iyi bir Adanaspor izleriz önümüzdeki süreçte.

Yunus Murat Ceylan ile ilgili tek ciddi sıkıntı lisans problemi. En kısa sürede kulübede yer alıp, oyuna daha yakın olmalı.

2008 yılında camiaya şampiyonluk hediye eden kadroda bulunan ve taraftarlarca da sevilen iki eski futbolcunun yeniden kulüpte olması güven veriyor. Dilerim Adanasporda uzun ve başarılı bir kariyerleri olur.
 
Halit Gürer 
Yazar: Editor