2020-09-26 12:08:27
Hiç yok
Teknik Direktör bir takımın %50’sınden fazladır. Buna inanmadan futbolda başarılı olmak pek imkânı olan bir şey değil. Gerçekten elinizde ligin en iyi takımı olsa dahi o takımı iyi çalıştıracak, kondisyon kazandıracak, rakibe göre oyun sistemini belirleyecek, duran top çalıştıracak…

Sonuç olarak uzun zamandır Adanaspor’da TD yok ve ekibi de yok. Yunus Murat Hoca’nın çok işi var çok. Takım olabilmek beraber, beraber oynamak hem de bunu iyi yapabilmek için ne kadar zamanı olacak bunu hep beraber göreceğiz. 
Dün ki maçta takımın ortalama pozisyonları baktığımızda oyun çok dar bir bölgeye sıkışmış ve oyuncular birbirlerine yakın olmaları sonucunda sahayı kullanamadıklarını net şekilde görüyoruz. Dikine oynamayı tercih eden oyuncumuz yok gibi. Biraz Ömer’in çabaları vardı hepsi o kadar. Ozegovic’in önüne top atabilecek biriler bu takımda olmalı. O topu atan olmayınca Ozegovic’de sıradan hale geliyor. Rakibe pozisyon vermediğimizi söylüyoruz da 7 kişinin savunma yaptığı takım bırakalım da pozisyon vermesin lütfen. 
Oyuncular arası rekabetin artması gerekiyor. Su andaki durum birçok pozisyonda oynayan oyuncular ne kadar kötü oynarsa 11 yapacak gibi görünüyor. Bu da oyuncunun performansını arttıracak bir durum yerine onların durumunu sıradan hale getirecektir. 
Dripling yapan YOK. Dikine pas verebilen YOK.
Kaleye şut atmayı deneyen YOK. Deneyen olmayınca şut atanda yok.
Duran topu isabetli kullanan YOK. Duran topla ilgili organizasyon yok…
Bu oyuncularla gol atabilmemiz için rakip savunmamın ve kalecinin net hata yapması ve/veya duran topları iyi kullanmamız gerekiyor. Takımın boyu kısa olunca ekstra çalışmamız lazım.
Alınacak oyuncular puantajdaki yerimizi belirleyecek.
 
Ahmet Gültekin 
Yazar: Editor