2019-02-22 12:18:20
İdareten işler boş işler
Boluspor isteksiz, ruhsuz ve heyecansız bir halde. Sezon başındaki formlarını kaybedeli çok oldu ve hedeflerinden de yavaş yavaş uzaklaşıyorlar. Yine kötü günlerinde olmalarını dileyeceğiz aksi takdirde o lanetli deplasmandan puan almanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. 

Onlar kötü günlerinde olsa bile, mevcut durumuyla Adanasporun geçtiğimiz iki haftanın epey üzerine çıkması gerekiyor ki bir şansı olsun. Oyuncuların sorumluluk alıp kötü gidişatı değiştirmesine fazlasıyla ihtiyaç var. Sürpriz bir galibiyet ile hem derin bir nefes alalım hem de bir sonraki hafta içeride oynanacak Giresunspor maçına daha stressiz ve özgüvenli çıkan taraf olalım. 

Şahsi fikrim Adanasporun düşme stresi yaşamayacağı yönünde. Ancak uzun vadede eninde sonunda o kötü sonu yaşayacağız gibi duruyor.

Niye mi ?

Bilindiği gibi Coşkun Hoca ile yollar ayrıldı. Peki sonrasında ne yaptı Adanaspor yönetimi? Yine idareten bir çözüm buldu... 

Yeni hoca ve gelecek sezon planı da neymiş? Şu sezonu bitirelim, yeni sezon başlamadan kimsenin almadığı oyuncuları, kimsenin tercih etmeyeceği bir antrenörü göreve getirir, yine işkence dolu bir sezon daha yaşarız. Sonra Eyüp Arın 18. kez takımın başına gelir...

Kademeli olarak vasatlaştırılan Adanasporda, politikasından asla taviz vermeyen, bildiğinden şaşmayan mevcut başkan devam ettiği sürece, Adanasporun maalesef iyi günler görme şansı yok.

Hadi eskiden borç yoktu, onunla avunuluyordu, şimdi o da var. Ucuzcu politikaya rağmen gelinen nokta budur. Bundan sonraki gidişatın sürekli geriye doğru olacağını görmek için büyük bir deha olmaya gerek yok.
 
Halit Gürer 
Yazar: Editor