2020-10-19 12:01:30
İnce Memedler...
Maç rakibin baskısı ile başladı. Bütün oyun sistemlerini gol atarak öne geçip kontra üzerine kurmuş. Dakikalar henüz 6 iken rakibin bütün planı alt üst oldu. Belli bir B planı olmayan Altınordu henüz 20. Dakika da 2-0 geriye düşünce yapmak istekileri oyun stratejileri Adanaspor’a geçti. 
Oyun rakipte sağ biz de ise  SOL kanatta geçti. Son zamanların en etkili Canberk’ini izledik. Ofansa pek olmasa da defansa bu maç katkı koydu.  Bloklar arası birbirine daha yakın oynadık. Özellikle Uğur çok ekstra işler yaptı. %90  pas isabeti ile oynarken yaptığı bu pasların bir çoğu öne doğru oynananlar. Yan pas ve/veya geri pas değil.
Bloklar arası topu taşımakta zorluk çekmedik. Özellikle Tevfik ve Celil ekstra çalıştılar. Celil’in koşu mesafesini merak ediyorum. Oyunda kaldığı sürece çok koştu, her yere bastı. 
Ryan’ı ofansif anlamda bekleneni vermeye başladı. İlk yarıdaki her iki golünde ana mimarı olduğunu söylemek lazım. Daha fazlası içinde hepimize ümit veriyor. 
Takımın bariz olarak iyi yaptığı şey  takım halinde hücum yapması oldu. Ani hücum yapsakta, set oyunu oynasakta 7-8 kişi ile ceza sahası çevresinde olabiliyoruz. Orta saha oyuncularının da skora katkısı kalabalık hücum yapmamızın sonucundadır.
Hakan Kaptan ve Yunus Hoca’yı  tebrik etmek lazım. Karakterli oyun ve sonrasında bir başka önemli konu ise kaybetmeyi akışkanlık haline getirmiş takımdan kazanmayı isteyen takım çıkarmaları. Unutmayalım bu takımdan 6-7 kişi geçen yıl küme düştü. O tramvayı da hocalar tarafından takım atlattı.
Daha önümüzde koca bir sezon var. Hedefi değiştirmeden önümüze bakalım.
Henüz 11 yapmasa  da kenarda inanılmaz katkı sağlayan Ergin’in sözleri ile de kapatalım. Ayaklarımızı yere sağlam basarak, yeri hissederek devam edeceğiz. 
Oy benim İnce Memedlerim...
 
Ahmet Gültekin 
Yazar: Editor