2012-08-20 07:04:56
Kim nedir?

 PTT 1. Lig Başlarken, Manzaranın Analizi

2. Bölüm

Yazan: Halit Gürer

Ç.Rizespor:

 1. Engin Korukır’ı teknik direktörlüğe getiren Karadeniz ekibi sezona yine Süper Lig parolasıyla başlıyor.
 2. Kenan Aslanoğlu, Onur Güney ve Erhan Şentürk gibi isimleri kadrosuna katan ekipte en büyük kayıp Severin Bikoko.
 3. Ancak onun yokluğuna ve takımın geçen senekinden kadro olarak daha zayıf olmasına rağmen ilk 6’ya girebilecek seviyedeler.

Denizlispor:

 1. Yönetimi geç toplayan ve transfere geç başlayan Horozlar sezona adeta yepyeni bir takımla girecek.
 2. 19 oyuncuyla yollarını ayırıp 16 yeni oyuncu aldılar desem ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız sanıyorum.
 3. Ancak geçtiğimiz pazartesi oynadıkları maçta yeni bir takım olmalarına rağmen Bucaspor’a karşı iyi bir futbol sergilediler.
 4. Bu sezon Süper Lig için yeterli olmasalar da geçen sezonki gibi kümede kalma gibi bir problem yaşayacaklarını zannetmiyorum.

Gaziantep BB:

 1. Geçtiğimiz sezon çok kaliteli bir kadroları olmalarına rağmen büyük hayal kırıklığı yaratan Gaziantep ekibi ilk 11 oyuncularının bir çoğuyla yollarını ayırdı 
 2. ve yerine genç oyuncularla sözleşme imzaladı.
 3. Kenan Aslanoğlu, Mithat Yaşar, Turgay Gölbaşı, Abdullah Halman gibi oyuncuların yerini doldurabildiklerini düşünmüyorum.
 4. Muhtemelen sezonu orta sıralarda tamamlayacaklar.

Göztepe:

 1. 2012-2013 yazının transfer şampiyonu Göz-Göz oldu.
 2. Geçen sezon ligde kalmayı son haftalarda garantileyen Göztepe’de bu sezon hedef Süper Lig.
 3. Aytek Aşıkoğlu, Ferhat Odabaşı, Dilaver Güçlü, Veli Kızılkaya, Mithat Yaşar ve Onur Bektaş gibi isimleri transfer ederek de Süper Ligi ne kadar istediklerini gösterdiler.
 4. Ancak TSYD Kupasının Yarı Final maçında Altay ile karşılaştıkları maçta 2-0’lık üstünlüğün koruyamayıp maçı kaybetmeleri ve vasat bir futbol sergilemeleri büyük bir hayal kırıklığı yaşatabileceklerinin de işareti olabilir.
 5. Çünkü bu ligde iyi kadrolar değil iyi mücadele edenler şampiyon oluyor.

K.Erciyesspor:

 1. Osman Özköylü’yü takımın başına getiren K.Erciyesspor transfer döneminde Serdar Eyilik, Ufukhan Bayraktar, Ragıp Başdağ, Hüseyin Yoğurtçu ve Gohou gibi isimleri transfer etti.
 2. Geçtiğimiz sezon son haftalardaki form düşüşü nedeniyle Play-Off potasının dışında kalan Erciyes, mevcut kadrosuyla ilk 6 sıranın içinde olabilecek kapasitede..

Karşıyaka:

 1. 100. yılda şampiyonluk parolasıyla çıktığı 2011-2012 sezonunda son maçta aldığı beraberlikle lige tutunan Kafkaf, o sezonda yönetimin harcadığı büyük paralar nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşıyor.
 2. Öncelikle Yücel İldiz ile anlaşan daha sonra maddi sıkıntılar nedeniyle transferlerin gelmemesi sonucu yollarını ayıran Kafkafı zor bir sezon bekliyor.
 3. Cihat Arslan’ın teknik direktörlüğünü yapacağı Karşıyaka’yı bu sezon üst sıraların uzağında izleyeceğiz.
Halit GÜRER
(devam edecek)
Yazar: Editor