2020-11-22 13:54:53
Kötü futbol puan getirmez
Adanaspor, Bursaspor karşısında sergilediği kötü oyun ve aldığı skor ile birlikte istikrarsız grafiğini sürdürdü.

Arka arkaya yapılan pas hataları ve kazanılan topların bir türlü olumlu kullanılamaması organize olmaya engel olduğu gibi rakibin direncini ve kazanabileceğine dair inancını arttırdı.

Kağıt üzerinde daha üstün görünmemize rağmen oyun hakimiyetinin rakibe verilmesinde, uzun süredir maça çıkmamış olmanın yarattığı eksiklikle birlikte bireysel performansların etkisi de büyüktü.

Rayan ve Belemin kanatlarda beklenenin çok altında kalması. Orta sahada Uğurcanın eksikliği, Tevfikin her hafta daha da kötüye giden oyunu... 

Gol yine Tevfikin hataları ile başlayan ve yine sol taraftan gelen pozisyonda penaltı sonrası geldi...

Ve Evren... Donkor ile birlikte uyum içerisinde oynarken neden kulübeye hapsedildi, bilinmez. Önümüzdeki maçtan itibaren yeniden şans bulması gerektiği görüşündeyim.

Sanıyorum günün tek olumlu yanı kaleci Burakın forma şansı buldukça özgüveninin yerine gelmesi oldu. Adanasporun Bursaspor karşısında en iyisiydi.

Diğer lig maçının pazartesi oynanacağını hesaba katınca salı günü oynanacak Sakaryaspor maçına mümkün olan en iyi kadro ile çıkılması yeniden maç temposu kazanma adına faydalı olacaktır. Rakibin de bu maça ekstra önem göstereceğini belirtelim. Bu sebeple Sakaryaspor karşılaşması sıradan bir kupa maçı olarak değerlendirilmemeli. Lig maçlarındaki gibi iyi performans ve galibiyet bekliyoruz.
 
Halit Gürer 
Yazar: Editor