2019-02-02 14:11:12
Kritik bir maç


Sezonun şu ana kadarki en kritik maçı olacak Afyon deplasmanı. Rakip son on dört maçında sadece Eskişehirspor ve Karabüksporu mağlup edebilmiş olsa da ikinci yarıya yeni bir sayfa açarak başlamak istiyorlar ve muhtemelen Adanaspor maçını da hedef olarak seçtiler. 

Yapılmayan transferlere ve hücum alanındaki yetersizliklere rağmen Adanasporun ligde kalma konusunda bir sıkıntı yaşayacağına inanmıyorum ama...

Arka arkaya oynanacak olan Afyon, Altay ve İstanbulspor karşısında alınacak olası olumsuz sonuçlar sonrasında başımız çok ağrır. Şu üç maç ligin gidişatını kesin olarak etkileyecek zira hepsi altışar puanlık maçlar. Oyuncular işin ciddiyetinin fazlası ile farkında olmalı.

Ümraniye maçında kötü oynanan ilk 20-25 dakikalık bölüm ve sonrasında hakemlerin etkisi mağlubiyete sebep oldu. Bu maç, kötü oynanarak geçecek dakikalar daha büyük sıkıntılara sebep olabilir. Konsantrasyon ilk düdükten son düdüğe kadar sürmeli ki puansız dönülmesin. 

Özgüven konusunda sıkıntı yaşayan ve Oltan haricinde hücum bölgesi yetersiz olan Afyonspora basit hatalarla cesaret vermemek çok önemli. Savunma hatasız oynarsa en azından bir puanı cebe koyarız.

Şans Adanasporla olsun!

Halit Gürer  

Yazar: Editor