2016-08-28 13:43:51
Krunoslav Jurcic / gökmen demirkaya

Krunoslav Jurčić Dinamo Zagrepte 1988 yılında futbolculuk hayatına başladı ve 1995 yılına kadar başarılı bir kariyer neticesinde Belçikaya Beverene transfer oldu.

Kısa bir süre sonra Hırvatistana döndü ve 1999 yılında tekrar yurtdışına İtalyaya transfer oldu, 3 sezon İtalya liginde çok uzun süre alamayıp kariyerini 2004 yılında Slaven kulübünde bitirdi.

Teknik adamlık kariyerine ise 3 sezon futbol oynadığı Istra kulübünde başladı ve ilk sezonunda kulüp tarihinin en iyi derecesi olan lig 6.lığı oldu.

Bir sonraki sezon jübile yaptığı Slaven kulüne geçti ve yine kulüp tarihinin rekorunu kırıp ligi 2. bitirdiler. 2009 yılında futbola başladığı Dinamoya döndü ve 3 şampiyonluk ve 1 Hırvat kupası kazandı.

2013 yılına kadar geçen sürede 3 kez gelip 3 kez ayrıldı Dinamodan.

Bu sürede Şampiyonlar ligi ve UEFA macerası oldu.

Jurcic en son Slovenya ligi takımlarından Mariboru çalıştırmış ve ayrıca 2012 yılında Hırvat milli takımında Teknik adam yardımcılığı da yapmıştır.

Kariyerinde futbolculuk olarak 4 lig şampiyonluğu, 3 kupa, teknik adamlık olarak 3 lig, 2 kupa, 1 süper kupa kazanan Kurnoslav 46 yaşında ve daima üst sıraları ve başarıyı hedefleyen bir profil çiziyor.

Uluslararası futbolculuk ve teknik adamlık kariyerine Türkiye sayfasını ekleyen Jurcic Adanaspor öncesi geçtiğimiz günlerde Polonya Şamipyonu Wisla Krakow ile görüşüp anlaşmasına rağmen Polonyalıların bazı sözlerde durmaması üzerine Hırvatistana dönmüş.

Avrupa şampiyonası boyunca TVlerde yorumculuk ve köşe yazarlığı da yapan Jurcicin İlk 2 sezonunda çalıştığı takımlara tarihinin en iyi derecelerini yaptırma başarısını burada yakalaması için Şampiyonluk gibi zor bir hedefi olacağını belirterek kendisine başarılar diliyoruz.

Gökmen Demirkaya

Yazar: Editor