2015-09-23 12:27:54
Kupa turu vs

Dün kupa maçında Kahramanmaraş BBS'yi tek golle geçtik. Kupada yol almak takıma zarar vermez, tersi görüşlere hiç katılmıyorum şahsen. Çok maç, çok heyecan, daha çok Adanaspor, daha çok izleme fırsatı... Ne güzel... Bir kere de gruplara kalsak fena mı olur yahu?

Kupada sonuna kadar gitmek hedeflenmeli... Orada bir sürpriz neden olmasın, yarı final filan... Hayal olabilir ama gruplarda maç psikolojisi bizim lehimize seyredebilir, çünkü kaybedecek bir şeyimiz zaten yok, biraz daha heyecandan başka...

Karşılaşmanın banttan yayınını izledim.

İlk dakikalarda işi koprabilirmişiz ama 74. dakikaya kaldı gol.

Nedir maçın özeti?

Fazlasıyla yan pas yapıyoruz. Yan pas, yan pas, yan pas, yan pas...

Örneğin Roni'nin topla buluşması galiba 17. dakikayı anca buldu. Tamam, ondan önce bir iki pozisyon oldu ama takımın santraforu da topla bu kadar geç buluşmamalıydı sanki...

Çözmemiz gereken önemli bir sorun olarak ortada öylece duruyor yan pas...

Hedefin rakip kale olduğun bir spor musabakasında bu kadar yan pas amacı yok ediyor adeta. 

Süper lige çıktığımız o seneyi (galiba 2001-2002 sezonuydu) hatırlıyorum, rüzgâr gibi penaltı noktasına doğru inerdik. Belki o zamanki kadro buna müsaitti Altan'la, Necati'yle filan. Ama şimdi de yan pas yerine (geri pas kabusunu söylemiyorum bile) daha çok ileriye pası düşünsek hiç değilse daha güzel bir futbol sergileyebiliriz. 

Tamam, şampiyonluk çok uzaktaki bir yer fakat futbol seyri en makbul bir spordur, en azından bu prensipleri göz ardı etmemeliyiz. 

Vira, Güzel Yurdum Adanaspor'um... 

Yazar: Editor