2019-03-02 11:08:43
Meğer öyle değilmiş

Maçı iki ayrı bölümde değerlendirmek gerekir; Furkandan öncesi ve sonrası şeklinde...

Felaket bir ilk kırk dakika... Cihat Arslanlı dönemden sonra ilk kez bu kadar vasat bir Adanaspor izledik bu süreçte. Mutlak galibiyet beklentisi ile başlanılan maçta rakip çok sayıda gol pozisyonu üretti. Bunların çoğu da Adanasporluların bireysel hatalarından kaynaklandı. Ceza alanının çevresinde o kadar çok pas hatası yapıldı ki o süreçte rakibin tek gol bulması gerçekten şanstı. 

Sonrasında takımın en kötüsü Kenan oyun alanının kenarına gelip yerine Furkan dahil oldu. Önce topa sahip olmaya, sonrasında ise pozisyonlar üretmeye başladı Adanaspor. Beraberliği yakalasa da üstünlüğü bulamadı ve rahat geçeceğini düşündüğümüz bu fikstürde yine puan kaybetti...

Kalan maçlar arasında Karabükspor maçı hariç kolay maç kalmadı. Sezon başından bari aynı maç içerisinde bile çok istikrarsız olabilen Adanasporun kalan fikstürde ne yapacağını kestirmek gerçekten zor. Giresunspor maçının ikinci yarısındaki performansı sürekli hale getirmek ve geliştirmek lazım ki orta sıralarda bitirelim sezonu.

Haftaya Balıkesir deplasmanında aynı hataların tekrarlanmayacağını umuyoruz. Zira evinde iyi performans gösteren rakip, Giresunspor maçının ilk yarısındaki Adanaspora bu kadar merhametli olmaz.

Halit Gürer 

Yazar: Editor