2014-04-03 07:19:54
Ne olur?

Yine kritik bir maç!

Küme düşme hattındaysan her maç her hafta kritiktir elbet. 

Nasıl yırtarız paçayı, özellikle bu hafta?

Özellikle forvet için diyecek sözüm yok, takım nasıl olsa bir gol atıyor. Orta saha da idare eder; ki pozisyon vermeden gol yiyoruz neredeyse. Neredeyse diyorum tamamen öyle değil. 

Tüm düğüm defansta:

1) Defans yani savunma, ama kaleyi savunma hattı birinci bölgede yani kale civarında macera arayan paslaşmalar yapmayacak. Garanti pasa gidecek.

2) Bireysel hataya müsait bir tazdan yani oyun anlayışında uzak duracaklar. 

3) Defans yani savunma hattı, ama kaleyi savunma hattı, rakip forveti engelleme bloğu maçın 90+ dakika olduğunu unutmayacak. 

4) Kaleciye, mümkün olduğunca iş bırakmayacak; geri pas yapmayacak, rakibe şut attırmayacak, ki çerçeveyi bulan her top gol oluyor, özetle kalecisiz oynadığımızı farz edecekler. İşleri hakikaten zor, 2 değil 3 kişilik çalışacaklar.

5)Kaleciye oyunu daha birinci dakikada soğutmaya yeltenmemesi gerektiğini söylesinler ve Adanaspor kalecisi olduğunu on dakikada bir hatırlatsınlar. İyi kaleci galipken, kozlar elindeyken skoru kurtarışlarıyla koparan kalecidir; iyi kaleci, oyunu soğutan kaleci değildir. Öyle... 

Levent Hoca için sevgili Adnan Ercan nefis bir yazı yazmıştı zaten, üzerine diyecek sözüm yok. Bakınız "sadeceadanaspor"

Evet,

adeta kalecisiz oynuyoruz, lafı eğip bükmeye hiç gerek yok. Maça Polat'la çıksak değişecek bir şey yok, İbo Dayıyla da çıksak aynı...

Bari şu maçta kalecinin şahsımı utandırması tek dileğimdir.

Yazar: Editor