2020-11-01 14:35:04
Net galibiyet 0 3
Fikstürün Balıkesirspor maçı ile birlikte puan ve seri yakalamaya müsait olduğunun bilincindeydik. Üç golle alınan net galibiyet ile birlikte önümüzdeki maçlara da yeniden güvenle bakabiliyoruz artık.

Son dört haftalık süreçte, yükselen performansı ile maç başı üç gol ortalaması yakalamış durumda Adanaspor. Ve bununla birlikte yeniden kalesini gole kapatmayı başardı. 

Ancak ilk haftalardaki gibi sorunsuz bir savunma olduğunu söyleyemeyiz. Rakip organize bir atak üretememiş olsa da ceza sahamıza gönderilen yüksek toplar problem yarattı. Onun dışında İsmailin zorlamaları ile bir kaç cılız atağı da mevcut Balıkesirsporun.

Bireysel olarak bakarsak Celil yine çok çalışkandı ve güzel oyununu asistle süsledi. Uğurcan cezasını tamamladı ve mevcut sistemde ne kadar faydalı bir oyuncu olduğunu gösterdi. Ožegovic gollerine ve rakip savunmayı sürekli zorlamaya devam etti. 

Belemin oyuna ve hücuma katkısı tartışılır fakat özellikle ikinci yarıda savunma yönüyle maça pozitif etki ettiği söylenebilir. Önceki maçlarda sol taraftan çokça pozisyon veren Adanasporun, Balıkesirspor karşısında o bölgede sorun yaşamamasını sağladı Belem.

Önümüzdeki maç, Menemenspordaki Covid vakaları sebebiyle belki de oynanmayacak. Sayı artmaz ve maç oynanacak olursa da en az on bir eksikle Adanaya gelecek rakibimiz. Kendilerine acil şifalar diliyoruz. Temennimiz maçın sağlıklı bir ortamda ve eşit şartlarda oynanması...
 
Halit Gürer 
Yazar: Editor