2020-09-25 19:23:06
Olmayacak gibi
Sorunlarımıza doğru bir bakış açısından bakmazsak doğru çözüm bulamayız, belki çözüm bulduk diyebiliriz ama doğru mu yanlış mı olduğu eninde sonunda ortaya çıkar.

19/20 sezon başında yeniden yapılanma adı altında yapılan transferler sonunda ilk yarı sonunda 2 galibiyetle alt sıralarda yer aldık.
Devre arasında yapılan transferler ile takımı biraz daha iyi yaptık dedik ama sonuç ilk yarıdan da beterdi ve sadece 1 galibiyet aldık.

Sezon sonunda küme düştük ama Covid19 Pandemisinden kaynaklanan bir lütuf ile ligde kaldık.

Yeni sezon için hazırlıklar, yeni transferler ve Teknik Direktör seçimi ile başlar dedik ama yanıldık. Tek pozitif hareket Hakan Hacıbektaşoğlu’nun Sportif Direktör olarak görev almasıydı. Bu bize doping etkisi yaptı. Yapılan transferlerde ne kadar etkili oldu bilemeyiz ama alınan 13-14 oyuncudan benim dikkatimi çeken sadece Donkor ve Ozegoviç oldu , diğerleri adı sanı duyulmayan ve çıkışta olmayan oyunculardı.

Bolu kampı hazırlığı Teknik Direktörsüz başladı ve ligin başlamasına 1 hafta kala süpriz isim Fatih Akyel ile anlaşıldı. 

Yeni transferlerin kamp görmemesi ve hazır da olmamaları neticesinde , geçen sene küme düşen takımdan 6-7 oyuncunun ilk11’de yer aldığı bir kadro ile 3 maç oynadık ve 1 galibiyet 2 beraberlik aldık. 
Oynanan oyun, oynamak zorunda kalan eski oyuncular çok tepki çekti ve çekmeye devam ediyor.
Adanaspor bu kadro ile ancak ligde kalır izlenimi veriyor.
Yeni TD Yunus Murat Ceylan ne katkı koyacak ilerleyen haftalarda göreceğiz.
Başkan 1-2 transfer yapacağız diyor ama bu takıma mevcut oyunculardan 2 gömlek daha kaliteli en az 6 oyuncuya ihtiyaç var. 

Bakalım gelecek günler bize neler getirecek , neler götürecek.
Gönül iyi şeyler bekler, mantık aksini söyler.
 
Mahir Alev 
Yazar: Editor