2019-03-16 15:27:09
Razı olmanın nöbetçiliği

İlk yarıdaki Gençlerbirliği maçı öncesinde sekiz maçta sekiz galibiyet alan rakibine karşı çıkışa geçen bir Adanaspor vardı. Dirençli bir futbol oynayıp iyi savunma ile puanı çıkarmayı da başarmıştık. 

Gençlerbirliği şu anda ilk yarıdaki performansından epey geride. Arka arkaya mağlubiyetlerin ardından yeniden puan almaya başladılar ancak kötü futbolları sürüyor. Kalecileri Emrullah yıldızlaşmasaydı geçen haftayı yüksek ihtimalle mağlubiyetle kapatırlardı.

Bekleri fazlası ile öne çıkarıp rakibi tamamen baskı altına alarak oynamaya çalışıyorlar. Ancak gerek Ahmet Oğuz ve Alperin formsuzluğu gerek verim alınamayan kanat oyuncularının ısrarla tercih edilmesi verimi düşüren ve puan kayıplarına neden olan sebepler.

İlk yarıdaki Adanaspor, bu şartlar altındaki rakipten puan alabilirdi ancak mevcut şartlarda beklentim zayıf. 

Beğenirsiniz beğenmezsiniz, tercihlerini eleştirebilirsiniz ancak Coşkun Demirbakan takımın mücadele gücünü yüksek tutuyordu. Neredeyse her maçtan önce takımı kampa alıyordu ve oyuncuların konsantrasyonunu arttırıyordu. Maçta ise elinden geleni yapan bir oyuncu grubu görüyorduk. Kötü oynasalar bile en azından bunu görüyorduk. 

Son iki haftada ise konsantre olmakta zorlanan bir Adanaspor var. Önce felaket bir ilk yarıdan sonra bir puana razı olunan bir Giresunspor maçı. Sonrasında Balıkesirspor mağlubiyeti...

Ayrıca kalan 27 puanın sadece altısını alıp ligde kalırız hesapları... Muhtemelen Gençlerbirliği maçına da 0 puanı yazmışlardır peşin peşin...

Umarım yanılırım, yarın da Adanaspor sürpriz bir galibiyete imza atar.

Halit Gürer

Yazar: Editor