2012-05-03 06:49:51
RedHack

Ülke Gündemi

B. Arınç tiyatroları özelleştireceğiz, diyor. Dünyada devlet eliyle tiyatro yok diyor. İnsanlar da cehaletin bu kadarına pes doğrusu diyorlar, oysa biraz okusalar, bütün çağdaş ülkelerde tiyatronun devlet tarafında özellikle desteklendiğini öğrenecekler, diye ekliyorlar. Muhalifi olmayan ülke savunmasız vücut gibidir, der uzmanlar, ilk mikrobik saldırıda çöker gider.

Afyon Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun geçen hafta yayınladığı içki yasağı ülke gündemini meşgul ederken, yasak ilçelere de sıçradı.

İlk uygulama, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun memleketi Şuhut’ta başladı. Duyuru belediye hoparlöründen duyuruldu. Belediye Başkanı Recep Bozkurt açıklama yapmadı.

Süt zehirlenmesi! Hükümetin dağıttığı sütlerden binlerce çocuk zehirlendi. Hükümet vakaya kılıf ararken valileri de psikolojik diyor bu zehirlenmeye. Eh, psikolojik diyorlarsa öyledir. Ama şu teşhis ve tedavi de pek teatral: “Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç süt projesinde rahatsızlanan çocuklarla ilgili olarak "Çocuklar ilk kez içtikleri için ya da aşırı doz nedeniyle rahatsızlanmış olabilir" dedi.” İlk kez ve aşırı doz! O zaman vah benim müreffeh ülkem!

Bu duruma tepki gösteren hacker grubu Redhack ise projenin dağıtımcılarından olan Gülsan Gıda ve Pınar’ın internet sitelerini hackledi. Kızıl Hackerlar hackledikleri sitelere şu notu düştü:

“Duyduk ki bozuk süt ihalesini alan sizmişsiniz, o bölgede dağıtan da sizmişsiniz... Uğrayalım da bu “sütü bozuklar” kim bir görelim dedik…

Yok, yanlış anlamayın, sadece siz suçlu değilsiniz, sizin gibilerin “badem bıyığına” ve hacı yağı kokusuna bakarak ihaleleri “peşkeş” çektirenlerdedir asıl suç… (Sonra arada sütü bozuklarla ilgili bir not düşüyorlar ve şöyle bitiriyorlar açıklamayı...)

Size de cemaatinize de bundan sonra rahat yok!

Çünkü artık RedHack var!”(Basından)

Memleket gündemi az çok böyle daha çok haber var da biz sabah itibariyle bir not düşelim dedik.

Yazar: Editor