2019-02-04 14:42:24
Stressiz bir sezon...
Eskişehirspor ve Elazığsporun transfer yasağını kaldırmasının ardından kafalarda oluşan soru işaretlerini alınan net sonuçla ortadan kaldırdı Adanaspor. Takımın mücadele gücü düşmediği sürece alt sıralarla da işi olmayacaktır önümüzdeki süreçte.

Sadece üç puanı değil çok daha fazlasını kazandı Adanaspor. Özellikle hücum bölgesinde sıkıntı yaşayan takımda Kone kendisinden bekleneni nihayet verdi ve maçın adamı oldu. Transferi ilk açıklandığında, Samsunspor ve Göztepedeki günlerinden hatırladığımız performansı buydu ve geldiğine çok sevinmiştik. Geç de olsa eski Koneyi gördük, devamı gelirse ne mutlu...

Ve İhsan... İlk maçında bir kaç hatası olmasına rağmen ümit vermişti. Bu maçta ise faydalı olacağını fazlasıyla hissettirdi. Savunma ağırlıklı oynanan maçlarda kullanılabilecek bir isim. Veli ile birlikte rakibin en etkili ismi Oltana top aldırmadılar. Savunmada kenarlar zaman zaman aksasa da stoperler bu açıkları fazlasıyla kapattı.

Gol yollarında üretkenlik sıkıntısı çeken Adanasporun üç gol bularak kazanması ve konsantrasyonu maçın geneline yayması sevindirici bir diğer husus. 

Stressiz, paniksiz bir sezon geçireceğiz izlenimi var. Tabii yine de tedbiri elden bırakmamak lazım. Önümüzdeki iki maçta da hedef galibiyet olmalı. Aynı konsantrasyon ve mücadele sürerse altı puan işten bile değil. Eksiklerin de takıma katılmasıyla daha iyi bir Adanaspor izleyeceğiz.
Halit Gürer

Yazar: Editor