2017-05-03 20:05:59
TFF 2. ve 3.Ligde play off

kastamonuspor ile ilgili görsel sonucu

 

*TFF 2. ve 3.Ligde Perşembe günü itibariyle heyecanlı, güzel ve çekişmeli geçecek maçlar bizleri bekliyor.

Eşleşmelerle ilgili kısa da olsa düşüncelerimi belirtmek istiyorum.

 

*Hatayspor-Kastamonuspor: 

Tam 20 haftadır kaybetmeyen ve bu anlamda da 2017 yılında Türkiye liglerinde maç kaybetmeyen tek takım olan Kastamonuspor, Play Off larda Hataysporun rakibi oldu. Kastamonu teknik direktörü olan Ziya Doğanın bu turda Hatayı rakip olarak görmek istediğini biliyorum. Açıkçası onun da istediği oldu. Zaten hafta sonu oynadıkları ve 5-0 kazandıkları Erciyes maçından sonra da keyfi bir hayli yerindeydi. Sebebi de Menemenin son dakikada yediği gol oldu.

Çünkü Menemen-Karşıyaka maçını Menemen kazanmış olsaydı eğer rakip Menemen olacaktı. Ziya Hoca ne düşündü bilmiyorum ama ben olsaydım rakip olarak Menemeni isterdim. Ama kurt hocadır. Boşuna Hatayı istememiştir diye düşünüyorum. Hatay ise iç sahada her zaman başarılı olan ekiplerden birisi. Kastamonunun uzun süredir yenilmezlik serisine son vermek isteyecekler.

Bu eşleşme bence günün en zor maçlarından birisi olacak. Turun favorisi ise bence Kastamonuspor. Kendi sahalarında yani rövanşta bence işi bitireceklerdir. Daha önce de yazdığım gibi gönlüm de onlardan yana. 

 

*Kocaeli Birlik-Erzurum Bş Bld: 

Yine zor eşleşmelerden birisi. İkisi de geçen hafta bu maçı düşünerek yedek ağırlıklı oyuncularla maça çıktılar. Yalnız bu maç öncesi Kocaeli Birlik takımının Erzurumspor taraftarlarına 200 TL bilet fiyatı uygulaması yapmasını çok yanlış buldum. Kadro yapısı olarak ise Erzurumu bu turda bir adım önde görüyorum. 

 

*Sivas Belediyespor-Amed Sportif: 

Sivas temsilcisi bence buraya kadar gelerek bile sürpriz yaptı diye düşünüyorum. Tek avantajları rakipleri son haftaya kadar şampiyonluk mücadelesi verdi. Eğerki bunun dezavantajını Amed yaşamazsa bu turu geçecektir diye düşünüyorum. 

 

*Menemen Bld-Gümüşhanespor: İ

ç sahada başarılı sonuçlara imza atan Menemen ile son haftalarda düşüş yaşayan ancak yeni teknik direktörüyle iyi bir hava yakalayan Gümüşhane eşleşmesi günün güzel ve heyecanlı maçlarından birisine sahne olacak. Açıkçası böyle maçlarda daha tecrübeli olan Gümüşhanenin bu turun favorisi olduğunu düşünüyorum. 

 

*3.Ligde ise yine dört maç oynanacak.

 

Bayrampaşa-Sakarya, Çorum-Altay, Kocaeli-Ankara Demir ve Diyarbekirspor-Darıca...

Sakaryasporun Bayrampaşayı eleyeceğini hatta biraz daha iddialı konuşarak şampiyon olacağını düşünüyorum. Diğer eşleşmeler ise tamamen ortada bence. İkinci maçlarda bu eşleşmelerle ilgili de fikirlerimi yazacağım.

 

İsmail EYRİPARMAK

Yazar: Editor