2012-05-30 22:03:42
Taraftar Yazıyor / Zalif Aktaş

Olmadı, Ama Seneye Mutlaka…

Barbaros Barut, takıma geldiğinde ve oynadığın oyunla  kısa zamanda kendini sevdirmiştin bizlere.

Hırsın hoşumuza gidiyordu çoğu zaman aşırıya kaçsan da. Ama e güzel kardeşim final maçında biraz daha sakin olamaz mıydın? Daha maçın başında kazanılan serbest vuruşta Kibong ile tartışmaya kadar varan sorun da neydi öyle.

Bizler tribünde senin bu hareketine hayretler içinde bakıyorduk. Çok da geçmedi kırmızıya da gördün. Tamam, öncesindeki hava topundaki faulü hakem es geçti, pozisyonun içinde ki Tuna da buna itiraz etti ama sen ne geziyorsun oralarda hadi onu anladık bir de hakeme küfür.

Gerçi maç özetlerinde gördük ki hakem niyetini önceden belli etmiş; üç İstanbul takımlarının maçlarında böyle durumlarda kart göstermemek adına futbolculara arkalarını dönen ya da sarı karta isim yazmakla geçirdikleri zamanı bu sefer  bir hafiye edasıyla seni izlemeye kadar vardırdı sayın Fırat Aydınus.

Ama hakeme de fazla kızamıyorum, insandır hata yapar, sen futbolcu olarak telafisi olmayan bir maça çıktığının bilincinde olacaksın uzak duracaksın hakemden. Bu maçın bütün yükü şimdi senin üzerinde kaldı. Neyse ‘’insan beşer elbet şaşar’’ diyelim ve geçelim ve Barbaros’a Adanaspor’umuz için daha önceden yaptıkları için teşekkür edelim.

 

Maç artık geride kaldı yenmek de vardı yenilmek de. Maça gelenlerde sanırım ilk şoku atlattıktan sonra  dönüş yolunda  içlerinde ki  sıkıntı halini hepimizin yaptığı gibi azaltmışlardır. Ama şuna eminim ki taraftarımızın sayısı ve coşkusu her birimizi ve ekran başında ki Adanalıları fazlasıyla sevindirmiş  ve gururlandırmıştır.

Taraftarın bu özverisi en büyük alkışı hak ediyor, sahada ki futbolcularımız, teknik ekip  ve tabiî ki taraftarına verdiği  sonsuz destekle; yönetim ve sevgili başkanımız da. Ama  her ne kadar kendimizi bir şekilde avutmaya çalışsak ta kaçan şampiyonluğun verdiği üzüntü hali bir süre daha devam edecektir.  Bu sıkıntı halinin çarçabuk atlatılması için ise en büyük görev  yönetime düşmekte.

Kısa süre içinde sevgili başkanımızın yeni sezon için bir açıklama yapması gerekmekte.  Hedefin önümüzde ki sezon için yine şampiyonluk olduğunu başkanın ağzından duymak istiyor ve bekliyoruz, başkanımıza  ve yönetime bu konuda güveniyoruz.

Yaşasın Adanaspor!

 Zalif Aktaş

Yazar: Editor