2020-09-27 05:39:49
Vasat altı performans
Hücuma dair herhangi bir planı olmayan iki takımın maçı başladığı gibi bitti.

Adanaspor üç maçtır gol yemedigi gibi rakiplerine pozisyon da vermiyor. Artı haneye yazılabilecek tek veri şu ana kadar bu. 

Ancak savunma istatistiği ne kadar iyiyse yaratıcılık konusunda da o kadar zayıf Adanaspor. Umut Sözenin ara pasları ile yaratılan bir kaç fırsat var o kadar. Saman alevi gibi parlamasa, biraz daha sorumluluk alsa hem Adanaspora hem de kendisine seviye atlatacak Umut.

Takımın kalitesini arttırma ümidi ile transfer edilen Rayan ve Belemin henüz ilk on bir oynayacak seviyeye gelmemesi de takımın skor üretememesinde engel. Dileriz önümüzdeki süreçte kendilerinden bekleneni verirler. Aksi takdirde geçen sezonki kadar olmasa da yine zor bir yıl bizi bekleyecek gibi görünüyor. 

Ayrıca takımın hızını kesen, inatla tercih edilmesine rağmen katkı koyamayan isimler ile hazır transfer dönemi devam ederken yolların ayrılması ve yerine yeni isimlerin gelmesi Adanasporun önünü açacaktır. Örneğin, Ömer Çiçekin hareketliliğini görünce Ronide ne kadar gereksiz ısrar edildiği gün gibi ortaya çıktı. 

Vasat altı performans gösteren isimler kadrodan ne kadar uzak kalırsa Adanasporun ligdeki seyri o kadar iyi olacaktır.
 
Halit Gürer 
Yazar: Editor