2019-01-14 08:27:43
Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil

Sezon başında beklentileri minimuma indirmiştik.

An itibarı ile Adanasporun kümede kalma konusunda en ufak bir sıkıntı yaşamayacağı da ortadadır. Zira Eskişehirspor ve Elazığspor kadrolarının devre arasında daha da zayıflaması, Karabüksporun ise bir gelişme kaydedememesi, bu takımlar için ligin şimdiden bittiğini gösteriyor.

Üst sıralara baktığımızda ise Adanasporun; Gençlerbirliği, Denizlispor, Gazişehir, Boluspor gibi takımların arasından sıyrılıp üst lige terfii etme şansının ise çok ama çok zayıf olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Hal böyle olunca ikinci yarıda takıma dair tek beklentimiz, mücadele gücünü sürdürmesi ve alınacak derbi galibiyeti olacaktır. Bunun dışındaki hiçbir beklenti de gerçekçi değildir.

Biz gelelim esas meseleye...

Bugüne kadar her türlü olumsuzlukta kulübün borcunun olmadığı, maaş ödeme sıkıntısının yaşanmadığı söyleniyordu. Gelinen noktada düzgün işleyen tek çarkın da artık bozulduğunu görüyoruz.

Süper Ligdeyken kazanılan gelirler nereye gitti, tarzı söylemlere girmeden, yönetimin, bundan sonrası için ne yapacağını, Adanasporun geleceğini kurtarmaya dair ne çeşit planları olduğunu merak ediyorum.

Bu sezon düşecek üç takımın neredeyse sezon başında belli olmasının avantajını kullanıyor şu anda Adanaspor.

Ya gelecek yıl?

Anıl Taşdemir ayarındaki isimler ile devam edecekse transfer politikası vah ki ne vah.

Kademeli olarak kadro kalitesini düşürmeye devam edildiği takdirde iki üç sene içerisinde düşme potası içerisinde buluruz kendimizi ve aynı politika ile bu günleri bile mumla ararız.

Yönetimin şeffaflıkla bu krizi yönetmesi lazım.

Planlarınız, vaatleriniz ne ise taraftarla paylaşın, camia da beklentilerini buna göre belirlesin.

Gelecek vaat eden isimlerle mi devam edilir, alt yapıya mı ağırlık verilir, bilemiyorum (Alt yapı tesisi bile olmayan bir kulübün buradan oyuncu yetiştirmesini beklemek de ayrı bir ironi tabii.).

Ancak mevcut politika ile sadece günü kurtarırız ve her sene ligde Karabükspor ayarında üç takım olmasına muhtaç oluruz.

3-5 yıllık gerçekçi bir plan yapmalı ve bu krizi bir şekilde atlatmalı mevcut yönetim.

 Aksi takdirde "Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil." öğretisine uymalarını bekliyoruz kendilerinden.

Ağaları, beyleri görelim, şeklinde değil.

Tüm samimiyetleri ile kulübü daha ileriye taşıyacak birilerine bayrağı teslim etmek amacıyla...

Halit Gürer

Yazar: Editor