2017-12-30 11:07:25
Yanlışlar Manzumesi 1

Kitap okumayla ya da edebiyatla aram pek iyi değil, başlığa bakıp edebi bir yazı beklemeyin.

Konu Adanasporda süregelen yanlışlar.

2015/16 sezonunda PTT 1. Ligde şampiyon olunca sorunları bitirdik sandık ama yanıldık hep beraber. Sezon başı ile devam eden yanlışların ardı arkası kesilmedi.

Transferde yapılan yanlışlar, Engin hoca meselesi, ardından gelen Jurcic falan derken öyle başladı bizim manzume.

Kör topal giden bir takım, tribüne yeterli taraftar çekememe vs derken 9. hafta oynanacak Galatasaray maçına geldik.

Taraftarın stadı doldurmamasına kızan Başkan, Kuzey kale arkasını Galatasaray taraftarına vermekle yetinmeyip bir de Kuzey Kapalıyı verince taraftarlardan büyük bir tepki geldi.

Büyük tepki deyince top yekün yollara düşüp protesto vs anlaşılmasın, Facebook veya Twitterdan yazılan 3-5 yazı ile sınırlı kaldı.

Olaya Başkan cephesinden bakıp  “zaten stadın diğer taraflarını dolduramıyorduk, iyi yaptı Başkan” diyen de oldu, tribünleri tam doldurmasak bile ligin ortasında rakip takıma tribün desteği sağlayacak hareketi yanlış bulan da.

Tam onu atlattık, düzeliriz derken bu kez de 11. hafta Beşiktaş maçı geldi çattı.

Bu kez aynı yanlışa düşmez Başkan derken, bir açıklama ile “Beşiktaş taraftarından gelen yoğun talep üzerine” kuzey kapalı bu kez de Beşiktaş taraftarına verildi.

Maç sırasında bu taraftarların “Adana Kümeye” diye bağırması bu kez tepkiyi daha da arttırdı ve 15/20 yazı ile yine Facebook ve Twitterda olayı protesto etti Adanaspor taraftarı.

Neticede ilk yarıyı umutsuz bitiririz diyecekken Eyüp hoca ve Serhat hoca idaresinde umulmadık puanlar alıp İlk yarıyı 10 puanla kapadık.

Arkası Yarın.

Mahir Alev 

Yazar: Editor