2019-02-18 14:12:36
Yine aynı hikaye...
İlk yarıdaki İstanbulspor maçının kopyasını izledik. İlk yarıda bulunan gol, ikinci yarıda gereğinden fazla geriye yaslanan Adanaspor ve son dakikalarda yenilen gol... 

Penaltı haksızdı, kabul. Perovic kendisiyle özdeşleşen profesyonelliğini (!) konuşturdu yine. Özgüç de maçın başından beri aradığı fırsatı son dakikada buldu ve çaldı penaltıyı. Tüm takımların, maruz kaldığı en ufak hatada kıyameti kopardığı bir ortamda, Adanaspor olarak ses çıkarmazsanız hakem diye maçınıza Özgüçü de yollarlar Fıratı da. Ümraniye maçında sustunuz. En azından bu maçtan sonra sosyal medyadan bir yazı yayınlayın konuyla ilgili. Adanasporun emeğini çaldırmayın. Bari bunu yapın Adanaspor için.

Fakat puan kaybını sadece hakemlere bağlarsak kendimizi kandırırız. Geçen hafta yapılan, bu hafta yapılmayan oyuncu değişiklikleri eldeki maça rakibi ortak etti. İşin kötüsü skor olarak üstünken de iyi bir futbol yoktu zaten. Vasat iki takımın tatsız bir mücadelesiydi izlediğimiz. Ufak detaylar sonucu belirleyecekti, öyle de oldu. Saman alevi gibi zaman zaman etkili oldu iki takım da... Son dakikalarda olmayan penaltıyla yenen gol bizleri üzülen taraf yaptı yapmasına ancak maçın hakkının aslında bu olduğunu inkar edemeyiz.

Aynı puanda olduğumuz rakiplerle, hem de iç sahada oynanan iki maçtan sadece bir puanla çıkıldı, haliyle Coşkun Demirbakanın tribündeki kredisi de bitmiş oldu ve hocayla da yollar ayrıldı. Böyle olmasını kendisi için de istemezdik. Ama en başta vurgulamıştık oyuncu tercihinin bir akıbeti belirleyeceğini. Keşke Eren K filan gitseydi ayrıca, Bumba hatta. 

Geçmişteki talihsizlikleri bir kenara bırakırsak, enerjisini, isteğini kaybetmiş bir Boluspor olacak haftaya. Alın ekstrem bir galibiyet telafi edin son iki haftayı. Aksi takdirde konuşmak istemeyeceğimiz bir noktaya geleceğiz.
Halit Gürer
Yazar: Editor