2015-02-03 16:35:24
acaba ulan!

Caz Saatleri

Part II

Bu Ara Transfer Dönemini Fikret Orman mı Yönetti?

Şimdi çıkıp şöyle diyebilir Bayram Akgül;

“Aslında sadece alt yapıyla devam edecektim, ama yapmadım hatta iki tane de topçu aldım, üstelik iyi bir Beşiktaşlı olan bir hoca da getirdim takımın başına. Daha ne istiyorsunuz? Hala razı olmayı öğrenemediniz mi? En kısa zamanda öğrenin o zaman. Duygusal anlamda daha fazla yıpranmayın, son kez söylüyorum; bu Adanaspor’un taraftarıysanız kaderinize razı olun.”

Evet, Bayram Akgül çıkıp böyle bir konuşma yapsa sanırım kimse yadırgamayacak. Zira durumumuz tam olarak böyle…

 Sonra şöyle devam edebilir:

“Beşiktaş’la bir iyi niyet anlaşması yaptık ve bunu uygulayacağız. Federasyon yasaları izin verirse Bjk’ye hissemizin bir kısmını da vereceğiz. Federasyon izin vermese de hisselerimizi vereceğiz ve Bjk’nin pilot takımı olmayı kabul edeceğiz; çünkü benim mali olarak bu takımı bir üst lige çıkarmaya yetecek gücüm yok. Dileyen takımı bu yeni haliyle sever, dilemeyen kendine sevecek bir başka takım bulur. Yerseniz dolma bu!”

Hakikaten yapılmış olsa bu açıklamalar yine bir gram şaşırmam. Çünkü şimdiki durumumuz bu hayali açıklamaların açıklanmamış halinin bir açıklamasıdır. Ben şahsen yukarıda uydurduğum o açıklamalara itibar ediyorum.

Bu arada Güvenç Hoca için “daha ikinci maçında kurtlar sofrasına atmamalı” demiştim. Ama arada şu fıkrayı gireceğim:

Gemi kazazedesi, 
bir tekne kalıntısı üzerinde 
yaralı bacakla kaderine dalgalanırken, 
bir köpekbalığı, adamcağıza yaklaşıp 
biliyor musun
bacağından akan o kan 
köpekbalıklarını çeker, 
istersen ayağını sudan çıkar, der. 
Kazazedemiz çok sevinir, 
teşekkür ederim der, 
ama beni niye uyardın ki 
diye sormaktan kendini alamaz. 
Uyardım, çünkü seni tek başıma yiyeceğim, 
diye kibarca cevaplar.

Öyle. Başkan tam da keyfine göre bir hocayı daha bulup getirmiş, hatta tam itiraf edemedi ama Fikret Orman’ın telkinleriyle geldiğini ağzından kaçırdı bir soru üzerine.

Takıma gereken topçuları aldıramayan Sayın Güvenç Kurtar, dua edin işleriniz rast gitsin, değilse -terbiye sınırları içinde- Adana’da size en ağır muhalefet bu sayfadan olacak. O zaman sizi iyi bir Beşiktaşlı olan Fikret Orman belki geri çağırarak kurtarır.

Sonraki yazımızda başlıktaki

Bu Ara Transfer Dönemini Fikret Orman mı Yönetti

sorusunun cevabı aranacak.

Not:

O Fransız golcüyü "içki içiyor" diye almamışız. Ben Güvenç Hocanın konuşmasındaki cümlelerin yalancısıyım. Geldiğimiz noktaya bakın bre, adam içki içiyormuş. Vay alçak! Niye şerbet içmiyormuş ki? O zaman transfer ederdik. Belki...

Vay be, bu efkar üzerine içerim lan bu akşam.

Yazar: Editor