2015-09-27 19:36:01
adana malatya / halit gürer

Kontrollü ve Sakin

Geçen haftaki Balıkesir beraberliğinden sonra kazanmamız gereken bir karşılaşmaya çıkacağız. Rakip Malatyaspor geçen hafta Elazığspor'la oynadığı derbiyi kaybetti. Kendi sahalarında rakip kaleye gitmekte zorlandılar. Skor 2-1 olsa da Elazığspor için kolay bir galibiyet oldu.

En büyük tehlikeleri sol bekleri Ramazan Kahya'nın kullandığı kornerler ve frikiklerle yaratıyorlar. Bizim de en büyük zaafımız maalesef bu tarz toplar. Umarım hafta içi antrenmanlarda gerekli önlemler alınmıştır. Bunun dışında Akpabio'nun olduğu bölgeye sürekli uzun top atarak onun o bölgede bir şeyler üretmesini bekliyorlar. Durum böyle olunca ligin en az gol atan takımlarından biri olmaları da kaçınılmaz oldu. Akpabio için klasik bir PTT 1. Lig yabancı oyuncusu desek yanlış olmaz. Hızlı, kuvvetli ve top sürme yeteneği olan ancak tekniği pek de iyi olmayan bir oyuncu. Malatyaspor'un yerli oyuncuları takımı ileri taşıyacak kapasitede değil. Bu nedenle yabancı oyunculardan çok şey bekliyorlar. Zaten geçen hafta attıkları gol de Mba'nın kişisel becerisiyle uzaktan vurduğu bir şutla geldi.

Orta sahada top kontrolü maçın büyük bölümünde Elazığspor'daydı. Malatyaspor'un top kazanma konusundaki yetersizliği göze çarptı. Bizim de bu bölgede ilk dakikadan itibaren kontrolü elimize almamız ve maç boyunca sakinliğimizi koruyup topun bizde kalmasını sağlamamız lazım. Bekleyip görelim diye düşünerek oynarsak hata yaparız.

Maçın favorisi tartışmasız Adanaspor. Kötü anlamda sürpriz bir performans göstermezsek ve Malatya takımı da bir haftada büyük bir gelişme kat etmezse kazanmamız işten bile değil. Alacağımız galibiyet hem alt sırayla arayı açma, hem üst tarafı yakalama açısından büyük önem taşıyacak.

Halit Gürer

Yazar: Editor