2015-09-29 06:41:59
adana malatya ms halit gürer

Tam Kapasite Olmamasına Rağmen

Kötü bir sürprize yer vermedik. Daha güçlü olduğumuz rakibimiz karşısında gerekeni yaptık. Gol yemeyip maç boyunca rakibimize pozisyon vermemek iyi bir şey ancak pozisyona girmekte zorlandığımız anlar da oldu. İlk yarıda duran topta gelen ortaya Nduka'nın iyi vuramadığı pozisyon dışında heyecanlanmadık bile.  İkinci yarı daha yüksek tempoda başladık. Magaye'nin kullandığı her duran top rakip kale için büyük tehlike arz ediyor. Bugün de bu şekilde en az üç pozisyon yakaladık. Ayrıca ikinci yarıda Mahmut'un savunma arkasına attığı toplar bir diğer silahımız oldu. İlk gol de Mahmut'un Nduka'ya attığı ara pasla geldi. Maçta tek hedefi yenilmemek olan ve savunmasını kalabalık tutan Malatyaspor'un ise bu golden sonra direnci kırıldı ve kalan dakikalarda ikinci golün de gelmesiyle rahat bir maç çıkardık.

Oyuncularımıza gelince, Malatyaspor savunmamızı pek zorlayamadı belki ama Yiğitcan-Didi ikilisi savunmanın ortasında iyi bir görüntü sergiledi. Bundan sonraki haftalarda da bu ikili görev almaya devam edecek gibi duruyor. Orta sahada Tevfik yine ilk on birde başlamadı. Ama bunun sorumlusu Eyüp Hoca değil, Tevfik'in kendisi. Son iki maçta oyuna girdikten sonra çok açık görüldü ki geçen seneki Tevfik değil. Hal böyle olunca zaten alternatifi az olan kadromuzda Samican dışında bir seçenek kalmıyor. Zamanla Tevfik'in eski haline gelmesini temenni ediyorum. Zaten hazır hale geldiğinde takımın as oyuncularından birisi olacak. Renan sağlam performanslarından birini sergiledi. Takımın en istikrarlısı. Mahmut ve Nduka Mersin'de yakaladıkları uyumu buraya da taşıdılar. İkilinin paslaşmaları ilk golü getirdi. Maça sonradan dahil olan Cem oyuna hareketlilik getirdi ve iyi bir oyun sergiledi. Tek beklentimiz istikrarlı olması. Ergin'in Gaziantep'ten çok iyi döndüğünü söylemiştik. İyi oyununu gollerine de yansıttı.

6. sıra ile aramızdaki puan farkı sadece iki. 1461 Trabzon'un üst lige çıkamayacağını da hesaba katarsak Play-off'la aramızda sadece bir puan var. "Bu takım süper lige çıkar" demiyorum ama geç toplanmış bir takım olmamıza ve henüz tam kapasite ile oynamamıza rağmen gayet iyi bir pozisyondayız. Haftalar geçtikçe daha iyi olacağız. Ligin sonunda ne olur bilinmez. Henüz çok erken fakat takımımızın bu sezon en azından düşme potasıyla alakasının olmayacağı görüşündeyim.

Halit Gürer

Yazar: Editor