2016-09-09 05:48:44
adanaspor / gaziantepspor halit gürer

Milli takım arasından sonraki lig maçları Adanaspora hep iyi gelmiştir. Bundan önceki senelerde de çeşitli sebeplerden ötürü lige kötü başlangıç yapmış ancak bu ara sonrası daha dişine göre rakiplerle, daha hazır bir şekilde karşılaşmış ve sonuca gitmeyi başarmıştır. 

Gaziantepspor maçı öncesi şartlar yine benzer...

Teknik direktör Jurcic, takımla iki hafta çalışıp takımı daha iyi tanıma fırsatı bulurken, hazır olmayan oyuncular antrenman açıklarını kapatma şansı buldu. Ve rakip, tıpkı önceki sezonlardaki gibi, çıkış yakalamaya uygun bir takım...

Gaziantepsporun önceki iki maçına bakınca, hücumda üretkenlikten uzak olduklarını söyleyebiliriz. Gençlerbirliği ve Trabzonspor karşısında uzaktan şutlarını saymazsak rakipleri için önemli tehdit oluşturamadılar. Trabzona attıkları gol ise tamamen Orkan Çınarın bireysel çabası sayesinde gelmişti.

Geride kalan iki haftada organize bir atak geliştirememis olabilirler ancak transferin son günlerinde kadrolarına kattıkları isimlerin takımın çehresini değiştirebileceğini de eklemeden geçmeyelim. Zira aldıkları Kolar ve Rajtoral önemli kariyere sahip oyuncular ve fark yaratabilecek potansiyeldeler.

Gaziantep ekibinin eksiklerine gelince, orta sahada görev yapan Muhammet İldizin cezalı olması Adanasporun lehine. Çok koşan ve ikili mücadele kazanma yüzdesi yüksek bir isimdi. Ayrıca geçen haftaki golün sahibi Orkanın sakatlığı söz konusu ve oynayıp oynamayacağı kesin değil. 

Adanaspor,  Gaziantepspor karşısında da Kasımpaşa maçındaki mücadeleyi verirse eğer galibiyetin çok da uzakta olduğunu düşünmüyorum. Yeter ki verilen mücadele skora da yansısın...

İlk üç puanı haneye yazdırmak dileğiyle...

Halit Gürer

Yazar: Editor