2016-08-20 08:06:18
adanaspor bursaspor / Halit gürer

Adanaspor ilk maçını kaybetti. Aslına bakılırsa maç öncesindeki şartlara göre beklenen bir sonuç oldu ancak Adanasporun oynadığı futbol beklenmedik cinstendi. 

Tamamlanmayan transferler dolayısı ile oluşan eksiklere ve maçtan bir gece önce Engin İpekoğlunun görevi bırakmasına rağmen sahada umut veren bir takım vardı.

Bir kez daha, bu takımı kısıtlı şartlar altında en iyi şekilde hazırlayan Engin İpekoğluna teşekkür edelim. Tam olarak neler oldu bilemiyoruz ancak ayrılık kararından geri dönülmesini ummaktan başka elimizden bir şey gelmiyor ne yazık ki...Futbolculara gelirsek, Viera ve Renan Diniz güven verdiler. Ancak o bölgede fazla alternatif yok. Bu bölgeye bir transfer ihtiyacımız var ya da Didinin geri dönmesine... 

Sağ bekte Digaoyu yeterli görüyorum. Emre Uğur ile birlikte o pozisyonu iyi idare edeceklerdir. 

 

Sol bek pozisyonuna ise direkt oynayacak bir transfer gerekiyor. Canberk şu anki hali ile o bölgede ancak bir alternatif olabilecek konumda.

Bekir Yılmaz, orta sahanın arkasını iyi topluyordu ve sakatlığından sonra o bölgede biraz aksadık. Renan Fouginho ile aynı anda sakatlanmaları büyük şanssızlık oldu. Dilerim ciddi bir sıkıntısı yoktur. 

 

Koman hazırlık maçında kumaşının iyi olduğunu zaten göstermişti. Bu maçta ise Ronei Gleison kalitesini belli etti. Diğer kanada da en az onun kalitesinde bir oyuncu ihtiyacımız var.

Magayeyi ise mücadelesinden ve azminden dolayı tebrik edelim.

Genel olarak bakınca, öngörüldüğü kadar kötü bir tablo olmadığını söyleyebiliriz. Hatta mevcut şartları da göz önünde bulundurursak Adanaspor, iyi ve umut veren bir görüntüde. Ancak hala eksikler var. En kısa sürede gereken transferlerin ve teknik direktör tercihinin yapılıp Kasımpaşa karşısında -gerçek anlamda- lige başlamak gerekiyor.

Halit Gürer 


Yazar: Editor