2019-09-14 17:37:27
adanaspor adanademirspor 2019

Bu ligde başarı kaliteli oyunculara sahip olmanın ötesinde takım olabilmekten ve mücadele gücü yüksek isimlerden geçiyor. Bu artık dillere pelesenk olmuş durumda.

Eze, Furkan, Roni ve Arabidze ile kalite açığını kapatan ve halihazırda mücadeleyi seven oyunculara sahip Adanaspor, uyum yakalar ve bir de savunma yapmayı başarırsa farklı şeyler konuşmaya başlarız.

Sezonun ve önümüzdeki derbinin gidişatını da savunma zafiyetimizi giderebildiğimiz kadar lehimize çevireceğiz.

Önceki senelerden derbinin önemini kavramış oyuncuların ve teknik direktörün bulunduğu bir kadro Eze ve Arabidze ile daha da güçlendi.

Yarın, geçtiğimiz sezonki gibi sadece kuru mücadeleden ibaret bir Adanaspor olmayacak derbide. Bu yüzden daha umutlu ve heyecanlıyız. Dileriz beklentilerimiz karşılık bulur.

Rakibe gelince, ilk üç haftayı baz alarak, henüz gol yememiş olmaları yanıltıcı bir bilgi olabilir.

İlk hafta transfer yasağını kaldıramamış zayıf bir Balıkesirsporla, sonrasında ise son yılların en kötü Bolusporuna karşı oynadılar.

Keçiörengücü maçındaysa Ankara ekibinin gol bulamasa da önemli fırsatlar yakaladığını belirtelim.

Demem o ki savunmaları ilk ciddi testi bu hafta verecek.

Formunda bir hücum hattının yarın Demirspora karşı gol bulacağına inanıyorum.

Diğer yandan rakip gol yollarında şu ana kadar zorlansa da ileri uçta kaliteli ayaklara sahip. Bu nedenle hatayı minimuma indirmek durumundayız.

Bir kez daha tekrarlayalım; savunabildiği kadar başarılı olacak Adanaspor. Ve tıpkı rakip gibi, Adanaspor savunması da en ciddi sınavını yarın verecek. Daha sağlam, disiplinli ve bir o kadar da sakin kalmakta fayda var...

Olası bir galibiyet heyecanımıza heyecan katar ki en çok da o heyecanı özledik.

Şans Adanasporla olsun!

Halit Gürer

Yazar: Editor